Gra tnie po nowym patchu

autor: zeusgry
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Gra tnie po nowym patchu

★ Novice

Zainstalowałem ostatnio patch 1.05 do andromedy. Gra wcześniej chodziła naprawdę dobrze na średnich/wysokich ustawieniach, a teraz nawet na najniższych, jak strzelam, biegam albo szybko obracam kamerą, to gra się ścina. Jak się nie ruszam to gra spokojnie osiąga ponad 60 fps'ów, jak zacznę nagle biec, to potrafi gwałtownie spaść, co niemalże uniemożliwia rozgrywkę. Jakieś porady?

Wiadomość 1 z 6 (259 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Gra tnie po nowym patchu

★★★★★ Guide

Sprawdź czy ciągle grasz na pełnym ekranie. Kilka osób zgłaszało że gra zaczęła im w niektórych sytuacjach samoczynnie przeskakiwać na bezramkowe okno, a to mocno wpływa na wydajność. Pojawiły się też chyba dodatkowe "suwaki" grafiki jeżeli zdecydowałeś się na własnoręczne ich ustawienie (zamiast korzystać z predefiniowanych, tzn. niskie/średnie/wysokie/ultra), przynajmniej ja nie pamiętam żeby wcześniej była np. "głębia pola widzenia" (czy jak to tam jest po polsku).

 

Ale prawda jest taka, że nawet pomimo tego że FPS-y mam w miarę zbliżone do tych sprzed patcha, również odnoszę dziwne wrażenie że coś jest nie tak i że gra chodzi jakoś... inaczej.   :-(

Wiadomość 2 z 6 (253 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Gra tnie po nowym patchu

★★★★ Novice

Witam. No to tez sie tu podepnę.

U mnie po patchu teraz  ledwo chodzi na ustawieniach Low - Medium ( z przewaga na Low)

spadki fps strasznie duze , czasami nawet do 5fps

Przed patchem jeszcze na tych ustawieniach dlo sie grac ale prawde mówiąc u mnie Andromeda powinna śmigac spokojnie na high ale z jakiegos powodu tak nie jest.

moj sprzęt:

 

GeForce GTX 1060 6GB
AMD A10-7890K Radeon R7, 12 Compute Cores 4C+8G
RAM 16GB

win7

 

dotychczas zrobiłem tak

- wgranie najnowszych sterowników

- przeinstalowanie systemu x2

- czyszczenie clean boot (spowodowało ze musiałem drugi raz system przeinstalowac)

- ustawienia rożne w nvidii

- podkręcenie procesora

- ustawienie grafy z jakiegoś filmiku z beat testów

 

pewnie cos jeszcze było ale nie pamiętam, teraz nawet grac sie nie da. macie jakieś pomysły ??

Wiadomość 3 z 6 (230 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Gra tnie po nowym patchu

[ Edytowane ]
★★★★★ Guide

Wedle różnych testerów najbardziej obciążające opcje graficzne to: Resolution (np. 1080p), Anti-Aliasing, Post Processing, Lighting, Shadows, w drugiej kolejności Mesh i Terrain. Ogólnie obniżenie tych suwaków do Low (ja Shadows, Mesh i Terrain wciąż trzymam na Medium, a AA na FXAA mimo wszystko) powinno znacząco podnieść wydajność. Można też wyłączyć takie rzeczy jak HDR, Film Grain, czy Chromatic Aberration. Resztę ustawień można w miarę bezpiecznie trzymać na Medium i powinno działać bez większego problemu. Jakby co, to mam odrobinę gorszy procesor (tzn. w benchmarkach, aczkolwiek jest porównywalny: ma trochę niższą częstotliwość, ale może za to przetwarzać dwa razy więcej wątków, więc to kwestia dyskusyjna) i sporo gorszą kartę (częściowo zoptymalizowaną na DX12, więc tu różnica nie byłaby tak duża, ale jestem na Windows 7, więc nie ma to znaczenia), ale z większym GRAM-em i sam RAM też mam dwa razy większy.

 

Co jest najbardziej przerażające, pojawia się coraz więcej głosów że po patchu gra chodzi zupełnie inaczej, znacznie gorzej, znacznie bardziej przycina - a nikt z EA nic na ten temat nie mówi. A właściwie mówią: na forum anglojęzycznym pojawił się nawet post człowieka ( http://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Mass-Effect-Andromeda-quot-Stopped-Working-quot-after-the-...), który kontaktował się z pomocą techniczną EA i któremu powiedziano że po patchu zmieniły się minimalne wymagania. Ponoć komputer tej osoby (specyfikacje poniżej) jest już "zbyt słaby" żeby w ogóle grać i proponują mu po prostu zwrot pieniędzy za grę. IMHO jest to przesada, i zapewne był to po prostu błąd (nie pierwszy) personelu EA... Ale coś jest chyba na rzeczy i rzeczywiście za mocno grzebali w silniku... :-(

 

Komputer, który "podobno" jest już za słaby: Windows 7, i5-4460 CPU @ 3.20GHz (4 CPUs), 16264MB RAM, NVIDIA GeForce GTX 750 Ti.

Wiadomość 4 z 6 (205 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Gra tnie po nowym patchu

★★★★ Novice

witam

sorki ze tak kolejny post ale udało mi sie rozwiązać jeden mój problem z przycinaniem gry i słabym fps a mianowicie rozwiązaniem było w moim przypadku instalacja win10

jest dużo lepiej nawet gra śmiga na high ale mam kolejny problem.

gra odpal mi sie w okienku i nie wiem jak zrobic full screan.

próbowałem róznych ustawień ale bez skutku.

możliwe ze jak już uda sie full screan załadować to gra będzie śmigać bardzo dobrze ale obecnie nie mam rozwiązania.

jakieś sugestie??

Wiadomość 5 z 6 (213 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Gra tnie po nowym patchu

★★★★★ Guide

Nie pamiętam czy udało się do końca rozwiązać ten problem, ale zawsze warto spróbować Alt+Enter w czasie gry. Jeżeli ani to, ani zmiana w ustawieniach gry nie pomaga, to cóż...   :-(

Wiadomość 6 z 6 (209 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem