Freez menu - wolne działanie

autor: xPaTr0
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Freez menu - wolne działanie

[ Edytowane ]
★ Apprentice

Witam, po ostatniej aktualizacji gra frezuje mi się w menu, nie mogę nic zrobić, gdy grę zminimalizuje gra tak jakby się wyłączała, Mój sprzęt:

AMD Radeon HD 7600m

Intel Core i5 3230m 2,60ghz

8gb Ram

Windows 10 64bit

Wiem że sprzęt do najlepszych nie należy ale przed aktualizacja gra działała normalnie.

Wiadomość 1 z 36 (1 611 wyświetleń)

Dot.: Freez menu

Hej.

Na początek spróbuj użyć opcji Napraw po naciśnięciu Prawym przyciskiem myszy na ikonę gry w bibliotece gier.

 

Czy korzystasz z programów, które posiadają nakładki ekranowe? Jeśli tak, spróbuj je wyłączyć na czas gry.

Wiadomość 2 z 36 (1 601 wyświetleń)

Dot.: Freez menu

★ Apprentice

Użyłem Opcji Napraw ale nic ona nie dała. Z żadnych nakładek systemowych nie korzystam.

Wiadomość 3 z 36 (1 593 wyświetleń)

Dot.: Freez menu

Czy menu chociaż przez chwilę jest aktywne? Jeśli tak, zresetuj swoje ustawienia graficzne.

Dodatkowo spróbuj także tych kroków:

  1. Jeśli tego nie zrobiłeś, zaktualizuj sterowniki graficzne.
  2. Wyczyść pamięć podręczną Origin.
  3. Jeśli korzystasz z Directx 12, spróbuj wrócić do Directx11.
  4. Wyłącz funkcję Origin w grze. (Możesz zrobić to w ustawieniach aplikacji Origin)

Spróbuj także wyłączyć swojego antywirusa na czas gry.

 

POWODZENIA!

Wiadomość 4 z 36 (1 584 wyświetleń)

Dot.: Freez menu

★ Apprentice

Menu przez sekundę nawet nie jest aktywne... Wszystkie 4 punkty wykonałem ale niestety nie dały one żadnego efektu. Frown

Wiadomość 5 z 36 (1 577 wyświetleń)

Dot.: Freez menu

Hmm jeśli żaden z poprzednich kroków nie pomógł spróbuj także tych:

  1. Odłącz wszystkie niepotrzebne sprzęty takie jak kontrolery czy kolejne monitory.
  2. Wyłącz niepotrzebne do gry programy, które teoretycznie mają usprawniać komputer.
  3. Wykonaj czysty rozruch systemu. Więcej o tym jak go włączyć oraz jak z niego korzystać znajdziesz w poniższych artykułach.
Wiadomość 6 z 36 (1 569 wyświetleń)

Dot.: Freez menu

[ Edytowane ]

Witaj

 

Parametry komputera mocno są poniżej krytycznego progu grywalności gry więc to będzie główna przyczyna.

 

Co mogę polecić jeszcze z mojej strony to usunięcie sterowników karty graficznej za pomocą DDU jest to wersja pod karty AMD/Nvidia i pobranie ich na nowo, ze strony AMD Możesz też pobawić się rozdzielczością ekranu , jeśli to nie pomoże odinstaluj i zainstaluj grę na nowo w ostateczności zostaje format, i sprawdzenie czy gra działa na "czystym" systemie.

Wiadomość 7 z 36 (1 568 wyświetleń)

Dot.: Freez menu

★★★★ Novice

Mam ten sam problem. Reinstalacja bf-a i origina nie pomogła. Sterowniki zmieniałem i też nic. Wcześniej normalnie działało 

Wiadomość 8 z 36 (1 549 wyświetleń)

Battlefield 1 zawiesza sie w menu

★★★★ Novice

Witam. Od jakiegoś czasu, prawdopodobnie po aktualizacji pojawił się pewien problem. Po uruchomieniu gry wyskakuje mi okienko Wymagana aktualizacja interfejsu, lecz gra nie reaguje na wciśnięcie Aktualizacja/Nie teraz
Jedyny sposób to zamknięcie gry przez menadżer zadań
Przeinstalowanie BF-a i origina nie pomogło. Zmieniałem sterowniki do karty ale to również nic nie dało.
Czy ktoś wie jak to rozwiązać?

Wiadomość 9 z 36 (1 544 wyświetleń)

Dot.: Battlefield 1 zawiesza sie w menu

Hej.

Na początek spróbuj wykonać te kroki Standard smile

1. W pełni wyłącz program Origin.

2. Wyczyść pamięć podręczną Origin - https://help.ea.com/pl-pl/help/origin/origin/origin-my-games-list-is-blank/

3. Naciśnij Prawym Przyciskiem Myszy na ikonę Origin oraz wybierz opcję uruchamiania jako administrator.

4. Po uruchomieniu aplikacji użyj opcji Napraw po kliknięciu PPM na ikonę gry w bibliotece gier.

Wiadomość 10 z 36 (1 540 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem