Dragon Age Inkwizycja nie chce się włączyć!

autor: ZenooxTokage
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Dragon Age Inkwizycja nie chce się włączyć!

★★★ Novice

Było już sporo tematów w tej sprawie, ale odpowiedzi przy żadnym z nich mi nie pomogły.

Problem u mnie wygląda podobnie, jak u wielu innych osób: po próbie uruchomienia gry na kilka sekund pojawia się czarne okno, po nim cały ekran staje się czarny, na chwilę widać też kursor z gry, jednak nim cokolwiek ruszy, gra sama z siebie się wyłącza.

Nie miałam wcześniej takich problemów, przez niemal 300 godzin gry wszystko było w porządku i po raz pierwszy mam tak poważny kłopot z nią.

Co już próbowałam zrobić?

Zainstalowałam najnowsze sterowniki karty graficznej, uruchomiłam msconfig i odznaczyłam grupę startową w uruchamianiu selektywnym, przeinstalowywałam grę kilkukrotnie, chwytałam się nawet metod typu: może instalacja bezpośrednio z płyty, a nie pobieranie pomoże? Nie, nie pomogło, podobnie jak nie pomogło klikanie na ikonkę gry prawym przyciskiem myszy i dawanie "uruchom jako administrator" (tonący brzytwy się chwyta, wszystkiego już chyba próbowałam).

Co jest najdziwniejsze, gra samoistnie się odinstalowuje. Ot tak, po prostu. Dzisiaj zrobiła to dwa raz pod rząd. Po prostu rano zainstalowałam i męczyłam się z uruchomieniem jej, chwytając się coraz to nowszych sposobów, gdy nagle na Origin przycisk "graj" z sekundy na sekundę zamienił się w "Pobierz", a wszelkie ślady po grze zniknęły z komputera. Pomyślałam sobie: "Dobra, to nic, może ja niechcący dałam odinstaluj (próbowałam też dawać tą opcję "napraw", która jest na Origin po naciśnięcuu na grę prawym przyciskiem myszy, pomyślałam, że może zamiast tego niechcący przycisnęłam "odinstaluj"). Drugi raz zainstalowałam grę wraz z zakupionymi do niej dodatkami (z którymi gra wcześniej śmigała bez zarzutów, mam je od dawna i nie stanowiły problemu), po czym po kilku próbach uruchomienia gry (zakończonych tym czarnym ekranem i brakiem rezultatów), gra ponownie, na moich oczach sama się odinstalowała.

Czy ktoś wie co można zrobić w takiej sytuacji? Bardzo mi zależy i szczerze mówiąc jestem nieco przerażona tym co się dzieje, kocham tę grę i nie mam zamiaru odpuścić, po prostu muszę ją naprawić. ;-;

Będę wdzięczna za każdą pomoc!

Wiadomość 1 z 4 (10 435 wyświetleń)
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Dragon Age Inkwizycja nie chce się włączyć!

Community Manager

Hej @ZenooxTokage

 

Dziękuję Ci bardzo za szczegółowy opis Twojego problemu Standard smile.

 

Moją uwagę przykuła szczególnie część o samoistnym odinstalowywaniu się gry. Zdecydowanie jest to dość osobliwy problem. Sprawdź czy ścieżka widoczna w Origin jako Położenie biblioteki gier (Origin - Ustawienia aplikacji - Instalacje i zapisane gry), zgadza się z miejscem gdzie została przez Ciebie zainstalowana gra. Jeśli np. na pulpicie masz skrót uruchamiający grę możesz sprawdzić to klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając "Otwórz lokalizację pliku". 

 

Dobrym pomysłem wydaje się również wyczyszczenie pamięci podręcznej Origin Standard smile 

 

Spoiler

JAK WYCZYŚCIĆ PAMIĘĆ PODRĘCZNĄ ORIGIN:

 

Podczas użytkowania programu Origin, możesz napotkać problemy związane z wyświetlaniem biblioteki gier, logowaniem bądź połączeniem. W takim przypadku rozwiązaniem najczęściej okazuje się być wyczyszczenie pamięci podręcznej programu. Po ponownym uruchomieniu program sam pobierze sobie aktualizację, bądź brakujące pliki, w ten sposób zastąpisz uszkodzone pliki, nowymi. 

 

1. Po pierwsze musisz wylogować się z programu Origin oraz zakończyć wszystkie procesy związane z programem.

*(Zdarza się, że nawet po wyłączeniu programu poprzez pasek startu w tle uruchomione są procesy związane z programem. Najlepiej upewnić się czy nie są uruchomione żadne procesy poprzez uruchomienie Menedżera zadań)

2. Następnie trzymając przycisk Windows (pomiędzy przyciskiem Ctrl i Alt po lewej stronie klawiatury), naciśnij literę "R". Otworzy się okienko "Uruchamianie"

3. Wpisz w okienku %ProgramData% (razem ze znakiem %) i naciśnij Enter

4. W liście folderów znajdź i otwórz folder Origin

5. Usuń wszystkie pliki z tego folderu POZA 'LocalContent' (ten folder jako jedyny MUSI pozostać w tym folderze)

6. Po usunięciu plików zamknij okienko, po czym ponownie użyj kombinacji Windows+R

7. Tym razem wpisz %AppData%, po czym naciśnij Enter

8. Usuń folder Origin. Znajdujesz się w folderze Roaming, który jest podfolderem AppData

appdata.jpg

 

 

 

 

 

9. Kliknij na słowo "AppData" (na szczycie folderu)

10. Otwórz folder Local

11. Z folderu Local usuń folder Origin

12. Uruchom ponownie komputer i ponownie zaloguj się do programu Origin

 

 

Na naszej stronie pomocy znajdziesz podobną instrukcję:

https://help.ea.com/pl/help/origin/origin/origin-my-games-list-is-blank/

Upewnij się również, że do Twojego programu antywirusowego zostały dodane wyjątki (Avast, AVG często blokują uruchomienie gry). Na czas testów możesz całkowicie wyłączyć program antywirusowy, jako że wcześniej spotykaliśmy się z przypadkami gdzie to właśnie program antywirusowy "wyłączał" grę przy samym jej starcie. 

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 4 (11 936 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Dragon Age Inkwizycja nie chce się włączyć!

Community Manager

Hej @ZenooxTokage

 

Dziękuję Ci bardzo za szczegółowy opis Twojego problemu Standard smile.

 

Moją uwagę przykuła szczególnie część o samoistnym odinstalowywaniu się gry. Zdecydowanie jest to dość osobliwy problem. Sprawdź czy ścieżka widoczna w Origin jako Położenie biblioteki gier (Origin - Ustawienia aplikacji - Instalacje i zapisane gry), zgadza się z miejscem gdzie została przez Ciebie zainstalowana gra. Jeśli np. na pulpicie masz skrót uruchamiający grę możesz sprawdzić to klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając "Otwórz lokalizację pliku". 

 

Dobrym pomysłem wydaje się również wyczyszczenie pamięci podręcznej Origin Standard smile 

 

Spoiler

JAK WYCZYŚCIĆ PAMIĘĆ PODRĘCZNĄ ORIGIN:

 

Podczas użytkowania programu Origin, możesz napotkać problemy związane z wyświetlaniem biblioteki gier, logowaniem bądź połączeniem. W takim przypadku rozwiązaniem najczęściej okazuje się być wyczyszczenie pamięci podręcznej programu. Po ponownym uruchomieniu program sam pobierze sobie aktualizację, bądź brakujące pliki, w ten sposób zastąpisz uszkodzone pliki, nowymi. 

 

1. Po pierwsze musisz wylogować się z programu Origin oraz zakończyć wszystkie procesy związane z programem.

*(Zdarza się, że nawet po wyłączeniu programu poprzez pasek startu w tle uruchomione są procesy związane z programem. Najlepiej upewnić się czy nie są uruchomione żadne procesy poprzez uruchomienie Menedżera zadań)

2. Następnie trzymając przycisk Windows (pomiędzy przyciskiem Ctrl i Alt po lewej stronie klawiatury), naciśnij literę "R". Otworzy się okienko "Uruchamianie"

3. Wpisz w okienku %ProgramData% (razem ze znakiem %) i naciśnij Enter

4. W liście folderów znajdź i otwórz folder Origin

5. Usuń wszystkie pliki z tego folderu POZA 'LocalContent' (ten folder jako jedyny MUSI pozostać w tym folderze)

6. Po usunięciu plików zamknij okienko, po czym ponownie użyj kombinacji Windows+R

7. Tym razem wpisz %AppData%, po czym naciśnij Enter

8. Usuń folder Origin. Znajdujesz się w folderze Roaming, który jest podfolderem AppData

appdata.jpg

 

 

 

 

 

9. Kliknij na słowo "AppData" (na szczycie folderu)

10. Otwórz folder Local

11. Z folderu Local usuń folder Origin

12. Uruchom ponownie komputer i ponownie zaloguj się do programu Origin

 

 

Na naszej stronie pomocy znajdziesz podobną instrukcję:

https://help.ea.com/pl/help/origin/origin/origin-my-games-list-is-blank/

Upewnij się również, że do Twojego programu antywirusowego zostały dodane wyjątki (Avast, AVG często blokują uruchomienie gry). Na czas testów możesz całkowicie wyłączyć program antywirusowy, jako że wcześniej spotykaliśmy się z przypadkami gdzie to właśnie program antywirusowy "wyłączał" grę przy samym jej starcie. 

Wiadomość 2 z 4 (11 937 wyświetleń)

Dot.: Dragon Age Inkwizycja nie chce się włączyć!

★★★ Newbie

to ja powiem tyle błędy zamknięcia gry , wyłączanie się całego origin oraz brak dźwięku dialogów. Obstawiam ,że gra nie jest kompatybilna z Win10

Problem z dźwiękami jak gra była tylko na origin ,kiedyś rozwiązywałem zmianą języka dialogów /zmiany języka napisów  teraz  po kilku latach i wejściu na steam nawet ten sposób nie działa.
Chciałem sobie odświeżyć tytuł a pozostaje mi czekać na czwartą odsłonę.

Wiadomość 3 z 4 (4 617 wyświetleń)

Dot.: Dragon Age Inkwizycja nie chce się włączyć!

★★★★★ Newbie
@EA_Kuba Tego było mi trzeba! Avast mi blokował grę, a teraz wszystko ładnie działa! Dziękuję Standard smile
Wiadomość 4 z 4 (3 622 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem