Dot.: Directx problem (sterowniki grafiki)

autor: jooonnek
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Directx problem (sterowniki grafiki)

★★★★★ Novice

Po zainstalowaniu najnowszych sterowników do grafiki gdy odpalam gierkę wszystko chodzi. Po wyłączeniu komputera wyskakuje problem (załączony obrazek) . Po zainstalowaniu sterowników od nowa błąd nie wyskakuje.

Wiadomość 1 z 6 (2 200 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Directx problem (sterowniki grafiki)

★★★★★ Novice
Problem rozwiazał sie po reinstalce windowsa

Zobacz w watku

Wiadomość 6 z 6 (2 794 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Directx problem (sterowniki grafiki)

Community Manager (retired)

@jooonnek Witaj!

 

Odnośnie Twojego problemu z błędem DirectX, podobny błąd mieliśmy już zgłaszany na forum. Podobnie jak w tamtym wątku tak u Ciebie, niestety ale karta GeForce 840M jest również poniżej wymagań co do gry BF1 co może powodować ten komunikat. W skrócie: błąd na drodze sterownik + directx wynikający z wydajności danego układu karty graficznej Frown

 

Poniższe kroki mogą zniwelować wspomniany błąd, jednak jak już wspomniałem karta jest poniżej oficjalnym wymagań dlatego nic nie obiecuję:

 

  • Wyłącz zapisy w chmurze na swoim koncie  (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) 
  • Następnie udaj się do biblioteki Dokumenty i zmień nazwę folderu Battlefield 1  na np. Battlefield 1 kopia Spowoduje to przy następnym uruchomieniu stworzenie nowego folderu ustawień/zapisu (uwaga zapisany stan kampanii dla jednego gracza może ulec utracie)

  • Dodatkowo: czysta instalacja sterowników NVIDIA oraz ustaw Tryb Wysokiej Wydajności 

Pozdrawiam! 

 

 

 

 

 

 

Wiadomość 2 z 6 (2 193 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Directx problem (sterowniki grafiki)

★★★★★ Novice

Ja wszystko rozumiem że sprzęt ma minimalne wymagania, ale przed aktualizacją wszystko śmigało na wysokich detalach! a po grę można wyrzucić bo jest niegrywalna i każde jej uruchomienie to droga przez mękę.

I jeszcze jedno pytanie to dlaczego u mojego brata który ma ge force 630m gra chodzi płynnie ?

 

Rozumiem że jeżeli zastosuję się do Twoich instrukcji to stracę savy ale tylko te z kampanii czy rankingi online też?

Wiadomość 3 z 6 (2 186 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Directx problem (sterowniki grafiki)

Community Manager (retired)

@jooonnek Hej!

 

Co do Twojego pytania:  "Rozumiem że jeżeli zastosuję się do Twoich instrukcji to stracę savy ale tylko te z kampanii czy rankingi online też?" 

 

  • Odpowiedz: Utracisz tylko zapisy kampanii, postęp online jest zapisany na serwerach EA!

Błąd DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED jak już wspomniałem sprowadza się do problemu ze sterownikiem albo zbyt dużym obciążeniem kładzionym na kartę graficzną (wymagania/ustawienia gry a możliwości sprzętu), celem uniknięcia całkowitego wyłączenia się systemu Windows.

 

Co do kwestii płynności zostawiam to bez komentarza, bo to pojęcie względne dla każdego użytkownika. 

 

Moja porada dla Ciebie, spróbuj zmniejszyć ustawienia gry w szczególności rozdzielczość oraz poziom skalowania np. na 70 % oraz rozważ zastosowanie np. wcześniejszej wersji sterownika (jeśli pobierałeś niedawno nową albo przez narzędzie GeForce Experience). Dodatkowo wyłącz wszelkie aplikację do monitorowania wydajności np. Riva Tuner SS, MSI Afterburner, Fraps itp.

 

Powodzenia!

Wiadomość 4 z 6 (2 171 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Directx problem (sterowniki grafiki)

★★★★★ Novice

Witam,

 

Zrobiłem co mi kazałeś i nic to nie daje po ponownym uruchomieniu komputera błąd nadal wyskakuje

Wiadomość 5 z 6 (2 163 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Directx problem (sterowniki grafiki)

★★★★★ Novice
Problem rozwiazał sie po reinstalce windowsa
Wiadomość 6 z 6 (2 795 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem