Dot.: DA: Inkwizycja się nie uruchamia.

autor: DobromilaB
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

DA: Inkwizycja się nie uruchamia.

[ Edytowane ]
★★★ Novice

U mnie problem polega na tym, że odkąd Origin odpala się w trybie zgodności Windows (mimo, że we właściwościach mam odznaczoną tą opcję) gra DA:I nie chcę się włączyć. Wygląda to tak, że gdy naciskam "GRAJ" to włącza się ten czarny ekran z ikonką inkwizycji z prawej dolnej strony, i to by było na tyle. Nie wyłącza się. Po prostu tak trwa i trwa. Nawet się nie zacina, bo ta ikonka miga. Zostawiłam nawet raz na 30 min by sprawdzić czy się odpali i nic. Komputer mój zwykle głośniej chodzi jak odpalam grę, a teraz cisza, tak jakby w ogóle nie znał moich intencji. Reinstalowałam Origina = guzik. Gry na razie nie chcę reinstalować, bo mam elektroniczną wersję i zanim mi się ściągnie to zdążę się zestarzeć. Próbowałam nawet ustawić we właściwościach DA:I i Origina tryb zgodności Windows 7, ale to też nic nie dało. Wyłączyłam antywirusa, chociaż mam ESET'a, a ludzie gdzieś się skarżyli, że AVAST grę blokuje. Wyłączyłam w "Ustawieniach aplikacji" zapisywanie w chmurze, bo tak przeczytałam w innych odpowiedziach. Kombinuje, ale dalej nic nie skutkuje. Dodam jeszcze, że działam w systemie Windows 7, o ile ma to jakieś znaczenie. Pomocy, bo powoli głupieje.

Wiadomość 1 z 8 (6 184 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: DA: Inkwizycja się nie uruchamia.

★★★ Novice

@EA_Odix Eureka!

Reinstal gry pomógł. Tak czy siak dzięki za próbę pomocy.

Zobacz w watku

Wiadomość 6 z 8 (7 556 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: DA: Inkwizycja się nie uruchamia.

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@DobromilaB Hej!

 

Na początek sprawdziłbym ten błąd zgodności Origin z wersją systemu jaką posiadasz. Origin wspiera Windows 7 SP1 oraz nowsze systemy więc nie powinien startować we wcześniejszej wersji 9.xxx tylko w wersji 10.xxx.  Sprawdź proszę czy posiadasz zainstalowany dodatek Service Pack 1 (instrukcja)  Pomocne może być również wyczyszczenie pamięci podręcznej Origin, po czym spróbuj ponownie uruchomić Origin ze skrótu jako administrator.

 

Jeśli dalej nic nie pomogło, zajrzyj do tego wątku i wykonaj dokładnie kroki od 1 do 4.  Celem wykluczenia problemu z rozdzielczością spróbuj uruchomić grę w trybie okienkowym. Otrzymywaliśmy również zgłoszenia od innych graczy jakoby program Teamviewer powodował szczególnie problemy przy uruchomieniu gry.

 

Jakby dalej problem występował, prześlij proszę w odpowiedzi plik DxDiag

Wiadomość 2 z 8 (6 165 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: DA: Inkwizycja się nie uruchamia.

[ Edytowane ]
★★★ Novice

@EA_Odix Nic nie pomogło. Disappointed Embarrassed

Wiadomość 3 z 8 (6 149 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: DA: Inkwizycja się nie uruchamia.

Community Manager (retired)

@DobromilaB Hej!

 

Po sprawdzeniu Twojego raportu DxDiag obawiam się, że podłoże problemu z uruchomieniem gry stanowią wymagania minimalne. Twój komputer nie spełnia minimalnych wymagań, więc problem z ładowaniem się gry jest sprzętowy. 

 

NVIDIA GeForce GTS 250

Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8300 @ 2.50GHz (4 CPUs), ~2.5GHz

Memory: 4096MB RAM

 

Możesz spróbować obejścia innego gracza dla starszych procesorów, jednak robisz to na własną odpowiedzialność. 

"1. Edit Dragon Age Inquisition desktop icon properties

2. Change "Target:" to

    C:\Windows\System32\cmd.exe /C START DragonAgeInquisition /high /affinity 1 "C:\Program Files (x86)\Origin Games\Dragon Age Inquisition\DragonAgeInquisition.exe"

3. click Ok"

 

 

Wiadomość 4 z 8 (6 124 wyświetleń)

Dot.: DA: Inkwizycja się nie uruchamia.

[ Edytowane ]
★★★ Novice

@EA_Odix witaj ponownie Standard smile

Tylko, że grałam w tą grę już kilka razy i nie miałam problemu z odpaleniem jej nawet na średnich ustawieniach.

Poza tym moja siostra ma laptopa gorszego niż mój PC-et i gra na minimalnych bez żadnego problemu. Ma na nim system Windows 8, (miała i 8.1 i 10), może tu jest haczyk. Przesyłam jeszcze w załączniku screen z możliwymi do włączenia trybami zgodności (może się przyda).

Windowsa mam aktualnego jakby co.

Wiadomość 5 z 8 (6 121 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: DA: Inkwizycja się nie uruchamia.

★★★ Novice

@EA_Odix Eureka!

Reinstal gry pomógł. Tak czy siak dzięki za próbę pomocy.

Wiadomość 6 z 8 (7 557 wyświetleń)

Dot.: DA: Inkwizycja się nie uruchamia.

★★★ Novice

Witam . W moim przypadku pomogło wyłaczenie origina w grze.

Wiadomość 7 z 8 (3 571 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: DA: Inkwizycja się nie uruchamia.

★ Novice

Hej,

wykonałem wszystkie kroki i przetestowałem wszystkie sposoby jakie wymieniłeś i nadal gra się nie uruchamia.

Prośba o pomoc.

Wiadomość 8 z 8 (1 244 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem