Crashuje, dziwne nazwy drużyn i minut w pauzie - błąd Directx

autor: Arczi9401
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Crashuje, dziwne nazwy drużyn i minut w pauzie - błąd Directx

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Mam problem z Fifa:

 

 

Crashuje mi grę ( zaraz przed rozpoczęciem meczu/ lub nawet areny treningowej ), wyskakuje taki błąd:

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/92524a3cab1b09ee

 

 

Co ciekawe, wcześniej udało mi się uruchomić jeden mecz, lecz w pauzie meczu dziwne minuty meczu były:

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/b32518a1b3381516

 

Oraz w menu nazwa drużyny, też dziwna:

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/c7ea38ba0b88717d

 

 

Najlepsze jest, to że inne gry normalnie działają.

 

 


Oczywiście, sterowniki zainstalowane:

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/a2f18dee667cb493

 

Lenovo y700
GTX 960M
RAM: 12 GB
Windows 10 x64
i7

Wiadomość 2 z 7 (429 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Fifa 17 direct x error

★ Novice

Witam , mam problem z grą Fifa 17. Gra czasami działa poprawnie , lecz niestety w większości przypadków pokazuje mi się błąd (załączony w screenie poniżej) "Direct X error". Mam najnowsze sterowniki więc to nie powoduje błędu. Gra wysypuje się na rozgrzewce przed meczem. Jeśli ktoś miał podobny problem to błagam o pomoc jak to rozwiązać.Za wszelka pomoc dziękuje.

Wiadomość 1 z 7 (427 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Crashuje, dziwne nazwy drużyn i minut w pauzie.

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@Arczi9401 Witaj!

 

Błąd, który zamieściłeś - directx - sprowadza się do błędu sterownika lub wystąpienia nie oczekiwanego wyjątku, gdzie karta graficzna wraz ze sterownikiem nie może przetworzyć żądania od aplikacji. Przydatne kroki na tego typu dolegliwość, znajdziesz poniżej:

 

USZKODZONE PLIKI ZAPISU/USTAWIEŃ  wyłącz zapisy w chmurze (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) następnie zmień nazwę folderu FIFA 17 na np. FIFA 17 kopia, katalog ten znajduje się w bibliotece Dokumenty (%USERPROFILE%\Dokumenty lub %USERPROFILE%\Moje dokumenty) >  Po czym uruchom grę bez zmieniania ustawień!

 

Uwaga: zapisy gry Droga do Sławy oraz trybu KARIERA/Pro Club mogą zostać usunięte! 

 

ANTYWIRUS/FIREWALL - Dla celów testowych spróbuj wyłączyć chwilowo oprogramowanie antywirusowe (ochronę w czasie rzeczywistym) -   aby wykluczyć iż AV blokuje uruchomienie gry- opcjonalnie można dodać do wyjątków antywirusa folder Origin C:\Pliki Programów (x86)\Origin oraz folder instalacji gry (domyślnie) Origin Games C:\Pliki Programów (x86)\Origin Games

 

INFO: Mieliśmy niestety zgłoszenia, że antywirus AVG/Avast czy Mcaffe mogą powodować właśnie taki stan rzeczy

 

CZYSTY ROZRUCH -  jeśli nie masz pewności czy coś jeszcze może działać w tle spróbuj tzw. czystego rozruchu - INSTRUKCJA - CZYSTY ROZRUCH

 

TRYB WYSOKIEJ WYDAJNOŚCI: Po przeinstalowaniu sterowników, dodaj proszę raz jeszcze grę (.exe) według instrukcji poniżej:

 

Poniżej zamieszczam oficjalne poradniki ze strony wsparcia NVIDIA/AMD jak prawidłowo ustawić takie tryby:

 

Podobne zgłoszenia mieliśmy już na forum i u jednego gracza pomogło zainstalowanie aktualizacji VC ++ 2012 Update 4.

 

Powodzenia! Fingers crossed

Wiadomość 3 z 7 (416 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Fifa 17 direct x error

Community Manager (retired)

@KuboszTV Witaj!

 

Przeniosłem Twój wpis do podobnego wątku innego gracza, gdzie spróbuj proszę porad jakie jemu zaproponowałem. Dodatkowo podeślij jeszcze w razie czego raport DxDiag, tak w razie czego. Wink

Wiadomość 4 z 7 (412 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Komunikat: DirectX error

★ Novice

Od samej instalacji ta gra to jeden wielki problem. Najpierw nie chciała się w ogóle włączyć zatrzymując się na wizerunku Reusa i chwilę potem samemu się wyłączając. Rozwiązałem to sposobami znalezionymi w internecie, cofającymi właśnie sterowniki do starszej wersji. Wszystko działało prawie cały dzień (co z perspektywy czasu wydaje się być niesamowitym osiągnięciem), aż w końcu gra się zacięła i wywaliła jeden z błędów załączonych na obrazku. Próbowałem kilku sposobów znalezionych na forach, nic nie działało, więc wycofałem wszelkie zmiany i ponownie spróbowałem ze starszymi wersjami sterowników. Tym razem jednak gra scrashowała się po chwili, ale nie (tak jak może wynikać z załączonego obrazka) na wizerunku Reusa tylko tuż po włączeniu jakiegokolwiek meczu. Po takim błędzie gra się w ogóle nie chce uruchomić znowu wracając do błędu opisanego na samym początku. Szukałem już rozwiązań na forach i tutaj, ale nic nie zadziałało, zresztą chyba nie muszę być informatykiem lub spędzać po kilka godzin przy każdym włączeniu żeby móc doznać przyjemności bezproblemowego zagrania w opłaconą grę. 

Uprzedzając podstawowe pytania: tak, komputer spełnia i minimalne, i zalecane wymagania. 

Wiadomość 5 z 7 (407 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Komunikat: DirectX error

Community Manager (retired)

@szalonyjonnyy Witaj!

 

Przeniosłem Twój wpis do owego wątku, gdzie opisałem przyczynę tego błędu i parę przydatnych kroków, które możesz sprawdzić. 

 

Opisany problem z komunikatem DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED może mieć podłoże właśnie sprzętowe (wymagania), jako iż seria kart HD 6900 ( lista poniżej) została przez AMD oznaczona jako "legacy" i w skrócie zostały przeniesione do tzw "rezerwy" co oznacza brak dalszego wsparcia ze strony sterowników. 

 

  1. AMD Radeon™ R5 235X,
  2. Radeon™ R5 235
  3. Radeon™ R5 230
  4. Radeon™ R5 220
  5. Radeon™​ HD 8470
  6. Radeon™ HD 8350
  7. Radeon™ HD 8000 (​D/G warianty)
  8. Radeon™ HD 7000 (HD 7600 oraz poniżej)
  9. Radeon™ HD 6000
  10. Radeon™ HD 5000

Oficjalny komunikat 

 

Aby się upewnić dokładnie jaką kartę posiadasz, prześlij nam proszę raport DXDIAG do Twojej odpowiedzi.

Wiadomość 6 z 7 (393 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Komunikat: DirectX error

[ Edytowane ]
★ Novice

Cześć,

 

dzięki za sprawną odpowiedź i przepraszam, że tak późno sam do tego wracam. Nie wiem czy raport jest wystarczający, bo pomimo tego, że wszędzie gdzie sprawdzam mam napisane, że system jest 64bitowy to nie mam możliwości włączenia dxdiaga. Otrzymałem jednak raport, który na moje zupełnie laickie oko wygląda podobnie do innych na forum, dlatego dodaję go jako załącznik i liczę na odpowiedź!

 

PS Wszystkich metod w wątku, do którego przeniosłeś moją odpowiedź próbowałem już przed napisaniem pierwszego posta. 

 

Wiadomość 7 z 7 (305 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA