Błąd podczas pauzy FUT 16

autor: kurbex
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Błąd podczas pauzy FUT 16

[ Edytowane ]
★★★ Novice

Witam, chciałbym zapytać czym wywoływany jest błąd podczas pauzy w FUT (PS3). Wygląda to następująco: wszystko jest okej, gra jest płynna, połączenie z internetem bardzo dobre lecz w pewnym momencie gdy przeciwnik włączy pauzę aby zmienić coś w składzie gra się zacina, nie ma nic na ekranie jest tylko tło boiska, nie da się nic zrobić, trzeba resetować grę, co skutkuje przegraną i karą za wyjście. Przytrafiło mi się to już około 10 razy, czasami w bardzo złych momentach przez które miałem problemy z grą w FUT (kontrakty, brak coinsów) ponieważ mimo wyjścia z gry kontrakty się kończą. Liczę na szybką i skuteczną pomoc, pozdrawiam!

Wiadomość 1 z 8 (505 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Błąd podczas pauzy FUT 16

Community Manager (retired)

@kurbex Witaj!

 

Dzięki za zgłoszenie tego typu problemu. Celem jednak wykluczenia błędu po stronie plików gry oraz połączenia z racji tego, iż podczas trybu FUT łączysz się na zasadzie P2P (bezpośrednio z drugim graczem) prosiłbym abyś prześledził kroki poniżej:

 

  • Uszkodzone pliki gry? Wyczyść tzw. cache gry na konsoli PS3
Spoiler
Wciśnij przycisk PS na kontrolerze, aby uruchomić menu XrossMediaBar™ (XMB™).
Wybierz zakładkę „Gra”.
Wybierz Narzędzie danych gier i wciśnij przycisk X.
Znajdź i usuń dane gry Fifa 17
  •  Usuń pliki składów oraz aktualizacji FUT
Spoiler
Przejdź do menu głównego gry FIFA.
Przejdź do sekcji Konfiguracja.
Idź do PROFIL.
Idź do USUŃ Z listy proszę usunąć wszystko za wyjątkiem: Zapisów KARIERY oraz ONLINE PRO
Wyłącz następnie konsole oraz odłącz ją od zasilania na 2 min.
  •  W kwestii połączenia sprawdź proszę kroki dla Swojej konsoli:
Spoiler

 

Mam nadzieję, że powyższe działania pomogą z zacinaniem. :eahigh_file:

 

Wiadomość 2 z 8 (491 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Błąd podczas pauzy FUT 16

★★★ Novice
Niestety, błąd dalej się powtarza, zauważyłem że najcześciej problem występuje pod koniec meczu, kiedy przeciwnik robi pauzę. Internet podłączony jest kablem, mimo to problem występuje prawie co grę ..
Wiadomość 3 z 8 (481 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Błąd podczas pauzy FUT 16

Community Manager (retired)

@kurbex 

 

Jeśli kroki nie pomogły a sytuacja nadal się powtarza prosiłbym abyś wygenerował 3 raporty UO Trace  i wyślij je do naszego doradcy, który również sprawdzi Twoje konto.

 

Instrukcję jak najlepiej się skontaktować z naszym działem znajdziesz - TUTAJ!

 

Powodzenia!

Wiadomość 4 z 8 (473 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Błąd podczas pauzy FUT 16

★★★ Novice

Problem dalej się pojawia, niemal w każdej grze (o dziwo zawsze w 2 połowie). W załączniku wysyłam wideo aby zobrazować błąd. Dodam iż pojawia sie on tylko w trybie UT na przeciwników (w trybie jednego gracza nie występuje). Resetowałem router, przeinstalowałem grę, nic nie pomogło. Liczę na szybką pomoc i pozdrawiam!
EDIT: W załączniku nie chce działać więc wrzucam film na YouTube wraz z problemem.
Link: https://youtu.be/jVbgcUJhWT0

Wiadomość 5 z 8 (456 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Błąd podczas pauzy FUT 16

Community Manager (retired)

@kurbex Hej.

 

Dzięki za filmik, faktycznie mieliśmy przy Fifie 16  tego typu zgłoszenia jednak nie było jednoznacznego rozwiązania tego problemu. Devil Co możesz jeszcze zrobić to:

 

  • Stworzyć zupełnie nowy skład z zawodników, których jeszcze nie użyłeś - instrukcja
  • Spróbować wykluczyć problem po stronie konta, mianowicie stworzenie nowego konta PSN i przetestowanie na nowym koncie
  • Uwaga (na własną odpowiedzialność) : Możesz spróbować odbudować tzw. bazę danych konsoli według instrukcji z forum playstation

Powodzenia!

Wiadomość 6 z 8 (428 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Błąd podczas pauzy FUT 16

★★★ Novice

Witam, 
żadne z powyższych rozwiązań nie pomogło, kupiłem fifę 16 głównie dla trybu UT a nie jestem w stanie rozegrać (od niedawna) żadnego meczu. Straciłem mnóstwo czasu, wirtualnej waluty (fifa coins, na kontrakty, bo mimo nieukończenia meczu kontrakty malały, a brak coisnów powoduje duże utrudnienia) jak i będąc szczerym prawdziwych pieniędzy. Napisałeś, że "Dzięki za filmik, faktycznie mieliśmy przy Fifie 16  tego typu zgłoszenia jednak nie było jednoznacznego rozwiązania tego problemu." więc wydaje mi się, że jakieś próby rozwiązania problemu powinny się pojawić (jakieś aktualizacje). Pytanie zostaje jedno, czy jest możliwość zapewnienia rozwiązania problemu/czegoś w rodzaju odszkodowania w zamian za nie do końca działającą grę. Czy pozostaje MI tylko poczekać i za jakiś czas kupić Fifę 17, czy w tej wersji gry występuje taki problem? Liczę na odpowiedź na moje pytania i dziękuję za pomoc Standard smile.
Pozdrawiam.

Wiadomość 7 z 8 (410 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Re: Błąd podczas pauzy FUT 16

★★★ Novice

Czy jest jeszcze szansa na uzyskanie odpowiedzi Frown?

Wiadomość 8 z 8 (327 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA