Battlefield 4 i Battlefield 1 po 20 minutach gry minimalizuje się do paska.

autor: prezesik6666
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Battlefield 4 i Battlefield 1 po 20 minutach gry minimalizuje się do paska.

★ Novice

Witam mam problem z działaniem aplikacji Origin w dwóch grach Battlefield 4 i Battlefield 1 ten ostatni zakupiony 3 dni temu, po 20 minutach grania w przybliżeniu raz szybciej raz wolniej gra minimalizuje się do paska i nie da się już jej ponownie zmaksymalizować, dodam że mam wszystkie aktualne sterowniki do karty graficznej i całego oprogramowania, system jest świeży bez wirusów a sprzęt się nie przegrzewa(sprawdzane programami do kontroli temperatur sprzętu), dodatkowo po kilkugodzinnych poszukiwaniach w internecie wszystkie tricki dotyczące naprawy tego problemu niestety nie zadziałały, co może być przyczyną i jak naprawić problem ? Z góry dziękuję za pomoc.

Wiadomość 1 z 8 (556 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield 4 i Battlefield 1 po 20 minutach gry minimalizuje się do pask

Hej.

W przypadku takiego problemu sugeruję na początek wyłączyć funkcję Origin w grze (możesz to zrobić w ustawieniach aplikacji Origin) oraz wyłączyć antywirusa na czas gry.

Wiadomość 2 z 8 (550 wyświetleń)

Dot.: Battlefield 4 i Battlefield 1 po 20 minutach gry minimalizuje się do pask

★ Novice

Niestety już próbowałem i nic to nie dało, w innych grach równie wymagających jeśli chodzi o grafikę to nie ma problemu mogę grać 3 godziny i nic się nie dzieje, a w bf4 albo bf1 czasem po 20 min czasem po 5 czasem po 40 min się minimalizuje albo wyłącza i "błąd aplikacji zostanie ona zamknięta "

Wiadomość 3 z 8 (544 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield 4 i Battlefield 1 po 20 minutach gry minimalizuje się do pask

Czy mógłbyś podać specyfikację swojego sprzętu?

Spróbuj także wyczyścić pamięć podręczną Origin,a następnie użyć funkcji naprawy gry. Aby to wykonać naciśnij PPM na ikonę gry w bibliotece gry oraz wybierz Napraw.

 

Zajrzyj także do TEGO artykułu i wykonaj opisane tam kroki.

Wiadomość 4 z 8 (539 wyświetleń)

Dot.: Battlefield 4 i Battlefield 1 po 20 minutach gry minimalizuje się do pask

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@prezesik6666 Hej!

 

Zerknij proszę jeszcze do tego wątku i wykonaj tam kroki umieszczone (analogicznie zrób dla BF 4 i BF 1) 

 

Jeśli opisany problem nadal będzie występować, prześlij nam proszę raport DXDIAG do Twojej odpowiedzi. Powodzenia! Fingers crossed

Wiadomość 5 z 8 (529 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield 4 i Battlefield 1 po 20 minutach gry minimalizuje się do pask

★ Novice

Hej, Mój sprzęt to i5 3.4ghz x4  / 8gb ddr3 1600mhz  / Radeon R9 280 4gb / Zasilacz 600 W  zrobiłem te kroki z tego poradnika, zobaczymy czy to coś pomoże a jeśli chodzi o samą grę to już robiłem opcje naprawiania, sprawdzę czy ta reinstalacja vc pomogła i dam znać.

Wiadomość 6 z 8 (522 wyświetleń)

Dot.: Battlefield 4 i Battlefield 1 po 20 minutach gry minimalizuje się do pask

★ Novice

Witam, ostatnio niestety nie miałem czasu żeby testować czy poprzednie rozwiązania pomogły dopiero teraz, i niestety stwierdzam że nic z powyższych rozwiązań nie pomogło,otóż zrobiłem wszystko co możliwe przynajmniej tak mi się wydaje, ponieważ tylko w BF4 I BF1 mam takie problemy, instalowanie najnowszych sterowników karty graficznej jak i tych starszych na próbę niestety nic nie dało, także instalacja od nowa Net Framework, DirectX, nic to nie pomogło, jeśli chodzi o Battlefielda 1 to gram 20 min i gra staje i się minimalizuje, natomiast z BF4 zmieniło się to  że zaczynam grę łączę się z jakimkolwiek serwerem i zostaje po 10 sec wyrzucony przez Punkbustera, wyskakuje komunikat " wystąpił błąd zostałeś wyrzucony z serwera przez punkbuster" dodam że punkbustera również reinstalowałem i aktualizowałem, już chyba wykończyłem wszystkie możliwe pomysły i przetrzepałem cały internet, jeszcze jedna rzecz przychodzi mi do głowy aczkolwiek nie mam pojęcia czy to może mieć wpływ, posiadam dwa dyski SSD 250 gb i zwykły HDD 500gb na SSD zainstalowana jest platforma Origin a na tym 500gb mam zainstalowane gry, czy to mogło by powodować problemy które mnie dręczą ? Pozdrawiam. 

Wiadomość 7 z 8 (501 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Battlefield 4 i Battlefield 1 po 20 minutach gry minimalizuje się do pask

Community Manager (retired)

@prezesik6666

 

Witaj ponownie! Zacznę od Twojego pytania co do dysków i lokalizacji Origin a folderu z grami. Sam mam taką właśnie konfigurację, gdzie na SSD (system + programy) mam program Origin a na HDD (1000 GB) zainstalowane gry, więc nie podejrzewam w tym problem, chociaż jeśli masz miejsce na dysku SSD sprawdź proszę czy instalacja w domyślnej konfiguracji coś zmieni:

 

9221111.PNG

 

PS. Wciśnij opcję Przywróć ustawienia domyślne jak powyżej co spowoduje przywrócenie katalogu na C:\Pliki Programów (x86)\Origin Games

 

Zakładam, że korzystasz z Windows 10, dlatego zerknij jeszcze na listę rozwiązań w tym wątku, pomimo iż dotyczy spadków FPS, jednak zawiera wiele przydatnych obejść!

 

Jak poprzednio prosiłem, zamieść raport DXDIAG do Twojej odpowiedzi, gdyż podstawa to dobra informacja!

 

Wiadomość 8 z 8 (490 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem