Dot.: Utrata połączenia: Wymagana ważna aktualizacja - Windows XP

autor: Deckard1976
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Utrata połączenia: Wymagana ważna aktualizacja - Windows XP

[ Edytowane ]
★★ Novice

Witam.

 

Po aktualizacji aplikacji Origin (ponad tydzień temu) wystąpił błąd, który objawiał się następującym komunikatem: Utrata połączenia: Wymagana ważna aktualizacja

 

 

Po odinstalowaniu aplikacji Origin nie można było jej zainstalować powtórnie ponieważ instalator kończył pracę z błędem: Nie można nawiązać połączenia z Internetem

 

 

Dodam, że odnośnik w tym okienku prowadzi do pełnej instalki Origin ale w wersji nie dla Windows XP, który posiadam.

Po zdobyciu pełnej wersji instalacyjnej pod Windows XP wracam do punktu wyjścia. Ciągłe Uruchom ponownie nie daje niczego.

W międzyczasie próbowałem wszystkiego: wyłączanie zapory, odinstalowanie całego antywirusa, odinstalowanie wszystkich programów antimalware, zmiany i kasowanie pliku hosts, resetowanie routera, internet LTE z komórki zamiast z Vectry, czyszczenie rejestru CCleanerem, usuwanie pozostałości po programie Origin ręcznie, czyszczenie plików cache DNS, reset ustawień Internet Explorera, czysty rozruch jak również w tybie awaryjnym z obsługą sieci. UOTrace pokazuje, że program łączy się z serwerami a pingi są w normie. Powiem więcej Origin nawet loguje się bo pokazał mi darmową grę dodaną przez stronę ale później wyskakuje: Utrata połączenia: Wymagana ważna aktualizacja i za żadne skarby nie chce przejść w tryb online. Wcześniej przez 3 lata wszystko działało bez problemów.

 

NIC NIE POMAGA

 

Proszę o pomoc bo po zmianie źródła internetu pomysły mi się skończyły. Z góry dziękuję.

 

Wiadomość 1 z 24 (8 341 wyświetleń)

Dot.: Utrata połączenia: Wymagana ważna aktualizacja - Windows XP

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@Deckard1976 Witaj!

 

Oficjalnie wsparcie zarówno samego systemu Windows XP oraz aplikacji Origin na wcześniejsze wersję systemu (przed Windows 7) zostało zakończone. W dalszym ciągu powinna zadziałać u Ciebie właśnie tzw. wersja legacy, którą pobierzesz tutaj. Dlatego prosiłbym o pobranie raz jeszcze tej wersji programu i instalację, uprzednio oczywiście usuwając pozostałości po poprzedniej wersji - pomocny okaże się program, który już posiadasz Ccleaner. Prosiłbym następnie o wybranie opcji kontynuuj offline celem sprawdzenia czy program ładuje Twoją bibliotekę gier. Jeśli uda Ci się załadować aplikację, podeślij proszę zrzut ekranu. Chyba, że biblioteka się nie załaduje wtedy prosiłbym o odpowiedź zwrotną jak to wygląda.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź!

 

Aktualizacja:

 

- jako, że mieliśmy pewne zgłoszenia od osób z nowszym systemem Windows, co do nie możności połączenia offline, to co pomagało to włączenie opcji Odnajdywanie Sieci (instrukcję jak to zrobić zamieściłem tutaj dla Win 7 i Win 10), co do XP spróbuj poniższych opcji (znalezione na szybko) 

 

  1. From the Start Menu, click Control Panel.
  2. Click Network Connections.
  3. Right Click "Local Area Connection", choose and click Properties.
  4. Make sure that "File and Printer Sharing for Microsoft Networks" is marked check.
  5. Double click Internet Protocol (TCP/IP).
  6. Click Advanced.
  7. Click WINS.
  8. Click the Enable NetBIOS Over TCP/IP button.
Wiadomość 2 z 24 (8 210 wyświetleń)

Dot.: Utrata połączenia: Wymagana ważna aktualizacja - Windows XP

★★ Novice

Dzięki za zainteresowanie.

Niestety instalacja "wersji legacy" kończy się wspomnianym powyżej błędem: Nie można nawiązać połączenia z Internetem, pomimo usunięcia pozostałości po uprzednio zainstalowanej wersji. W załączeniu przesyłam plik Bootstrapper_Log.txt. Jest to jeden z niewielu plików jakie pozostają po tej instalacji. W katalogu C:\Program Files\Origin jest tylko Origin.exe, OriginUninstall.exe i Origin.VisualElementsManifest.xml. Po instalacji "wersji legacy" nie dochodzę nawet do planszy logowania.

Wiadomość 3 z 24 (8 193 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Utrata połączenia: Wymagana ważna aktualizacja - Windows XP

Community Manager (retired)

@Deckard1976 Hej!

 

Dzięki za przesłane logi, na chwilę obecną badamy inne przypadki zarejestrowane na EN forum i EN forum 2, dlatego prosiłbym jeszcze o przesłanie od Ciebie raportu DxDiag, aby pozyskać dodatkowe informację. Dlatego prześlij nam proszę raport DXDIAG do Twojej odpowiedzi. 

 

Oczywiście sprawdź jeszcze kroki opisane w ww. wątkach i daj znać.  Jeśli znasz dodatkowo osoby, które korzystają z Windows XP SP3, wypytaj proszę czy u nich ten błąd też występuje. Dzięki! 

 

Wiadomość 4 z 24 (8 181 wyświetleń)

Dot.: Utrata połączenia: Wymagana ważna aktualizacja - Windows XP

★★ Novice

Witam.

W dalszym ciągu nic nie pomaga. Załączam raport DxDiag.

Wiadomość 5 z 24 (8 135 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Utrata połączenia: Wymagana ważna aktualizacja - Windows XP

★★★ Newbie

Dzień dobry,

Podłączam się pod temat. Na komputerze mojej córki (win xp SP3) ten sam problem.

Po przeinstalowaniu systemu i instalacji wersji "legacy" pojawia się komunikat:

"Instalacja aplikacji Origin wymaga połączenia z Internetem, które jest aktualnie niedostępne". Oczywiście połączenie z internetem jest, odinstalowałem IS Comodo, wyłączyłem zapory Windows. Nic nie pomaga.

Czekam na rozwiązanie, a córka na dostęp do SIM4.

Pozdrawiam,

Wiadomość 6 z 24 (8 100 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Utrata połączenia: Wymagana ważna aktualizacja - Windows XP

[ Edytowane ]
Community Manager (retired)

@Onegdajorigin @Deckard1976

 

Witajcie!

 

Jeśli mogę was jeszcze prosić o podesłanie log z lokalizacji:

 

C:\Documents and Settings\<username>\AppData\Local\Origin\ThinSetup 

 

Jeśli wam się uda spróbujcie uruchomić narzędzie diagnostyki Origin tzw. OER  i podajcie proszę Identyfikator zgłoszenia na forum. Jeśli się nie uda to chociaż te logi z powyższej lokalizacji. 

 

 

Dodatkowo możecie jeszcze spróbować poniższego rozwiązania:

 

  • Ustawcie Internet Explorer jako domyślną przeglądarkę + reset ustawień internetowych

  • Zresetujcie połączenie internetowe

  • USTAWIENIA LAN:

     

    Otwórz Panel Sterowania:

    Kliknij przycisk Opcje Internetowe.

    Kliknij kartę Połączenia, a następnie kliknij przycisk Ustawienia sieci LAN.

    Odznacz pole wyboru Użyj serwera proxy dla sieci LAN.

    Zaznacz pole Automatycznie wykryj ustawienia.

    Zrestartuj komputer.

  • Wykonajcie czysty rozruch

PS.@Onegdajorigin Czy mógłbyś jak @Deckard1976 dodać jeszcze raport DxDiag dodatkowo. Dziękuje! 

Wiadomość 7 z 24 (8 095 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Utrata połączenia: Wymagana ważna aktualizacja - Windows XP

[ Edytowane ]
★★ Novice

Po "instalacji" wersji "legacy":
W Documents and Settings brak katalogu ThinSetup. W C:\Program Files\Origin brak pliku OriginER.exe.
Ustawienie Internet Explorer jako domyślnej przeglądarki + reset ustawień internetowych nic nie dało.
Zresetowanie połączeń internetowych nic nie dało. (robione już 3 raz)
Ustawienia LAN przeglądane 10 raz. Odznaczone pole wyboru Użyj serwera proxy dla sieci LAN. Zaznaczone pole Automatycznie wykryj ustawienia.
Czysty rozruch - tak samo Origin nie łączy się z internetem.

 

Po zainstalowaniu pełnej wersji pod Windows XP dalej nie łączy ale jest "Narzędzie zgłaszania błędów Origin" i Numer zgłoszenia: 0c79d35d90079031

 

Po tych wszystkich zabiegach mam teraz problem aby w ogóle wejść na stronę https://www.origin.com chyba, że to wina promocji bo przed chwilą (19.07.2017 16:01) wyskoczyło:

Serwery Origin są chwilowo niedostępne
Przepraszamy za niedogodności, ale aktualnie nie możemy pobrać listy Twoich gier. Odśwież stronę i spróbuj ponownie.

 

Internet Explorer 8 nawet nie próbuje otworzyć strony https://www.origin.com/ Od razu wyświetla: Program Internet Explorer nie może wyświetlić witryny sieci Web

Firefox też nie za każdym razem ale daje radę wbić.

Wiadomość 8 z 24 (7 988 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Utrata połączenia: Wymagana ważna aktualizacja - Windows XP

★★★ Newbie

Witam ponownie,

 

We wskazanej lokalizacji (C:\Documents and Settings\<username>\AppData\Local\Origin\ThinSetup) nie mam katalogu ThinSetup.
Pod nieco inną ścieżką dostępu nalazłem plik: Bootstrapper_Log.txt.

Nie mogę uruchomić aplikacji Origin oraz nie mam pliku OriginER.exe - nie potrafię wygenerować zgłoszenia błędu.
Ustawiłem Internet Explorer jako przeglądarkę domyślną i zresetowałem ustawienia internetowe - bez zmian.
Zresetowałem modem - bez zmian.
Ustawienia LAN (zaznaczone pole: Automatycznie wykryj ustawienia) - bez zmian.
Z czystym rozruchem mam problem, bo po nim nie umiem uzyskać połączenia wifi z internetem, więc nie wiem czy coś zmienia.

 

Próba instalacji Origin na zupełnie czysty system (z wyłączoną zaporą windows i bez instalowania dodatkowej ochrony) - bez powodzenia: komunikat o braku połączenia z internetem.

 

Pozdrawiam,

Wiadomość 9 z 24 (7 917 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Utrata połączenia: Wymagana ważna aktualizacja - Windows XP

Community Manager (retired)

@Onegdajorigin 

 

Dziękuje za dodatkowe informację! Jeśli nie udało się zlokalizować plików logs, prosiłbym abyś podesłał wspomniany plik Bootstrapper_Log.txt  oraz jeszcze raport  do Twojej odpowiedzi  DxDiag. Dziękuje! 

 

PS. @Deckard1976 Możecie jeszcze spróbować użyć tzw. publicznych serwerów DNS ustawiając je albo w konfiguracji waszego połączenia na komputerze, albo bezpośrednio na routerze. Jeśli strona Origin.com nie ładuje się Wam prawidłowo może to znaczyć właśnie problem po stronie połączenia w waszym regionie - dostawca. Problem najwyraźniej nie występuje u wszystkich gdyż mieliśmy potwierdzone działanie Origin w przeciągu kilku dni od innych użytkowników. Na chwilę obecną proszę zamieście wspomniane pliki Bootstrapper_Log.txt oraz DxDiag. 

Wiadomość 10 z 24 (7 908 wyświetleń)

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem