Dot.: Problem z zacinającymi się grami na platformie Origin

autor: _Darthuuu_
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Problem z zacinającymi się grami na platformie Origin

★ Novice

Witajcie

 

Otóż od kilku dni zmagam się z problemem w grach BF 4, Fifa 17 a od dziś w Mass Effect Andromeda, mianowicie gry chodzą w 40-60 FPS i co jakieś 3-6 sekund się zacinają. Klatki spadają do zera, czasami zacina się sam obraz a dźwięk leci w tle, czasami wszystko się zawiesza. Zdarza się również, że gra na poziomie menu potrafi się zatrzymać. Sprawdzałem inne "wymagające" gry i np z Wiedźminem 3 czy GTA V nie było żadnych problemów. Podczas odpalania innych produkcji również nie było błędów więc mój przypadek tyczy się jedynie gier na platformie Origin.

 

Co do specyfikacji:

Procesor Intel i5-4690K 3.50GHz

Karta graficzna GTX 970 4GB+ najnowsze sterowniki

Ram 8GB

System Windows 7 64bit

 

Nie mam zielonego pojęcia co może być przyczyną. Próbowałem bawić się ustawieniami, jakieś optymalizacje poprzez panel karty graficznej i tak dalej ale nic nie pomogło a czasem nawet szkodziło.

 

Z góry dziękuje za wszelkie informacje Standard smile

 

Wiadomość 1 z 3 (452 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z zacinającymi się grami na platformie Origin

Community Manager (retired)

@_Darthuuu_ Hej!

 

Powiem szczerze, że bardzo dziwna sprawa. Secret Wspólny mianownik jaki tu widzę to Origin + silnik Frostbite użyty w tych grach. Więc na pierwszy "ogień" sprawdziłbym Origin w menadzeże zadań i jego użycie procesora podczas działania jednej z tych gier.

 

Jeśli zobaczysz zbyt duże obciążenie zerknij TUTAJ i spróbuj re-instalacji Origin - LINK. Odinstalowanie aplikacji nie wpłynie na zainstalowane gry. Po odinstalowaniu zalecamy Wyczyszczenie Pamięci Podręcznej którą również znajdziesz w powyższej instrukcji.

 

Powodzenia i daj znać jak poszło! :eahigh_file:

 

Wiadomość 2 z 3 (436 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z zacinającymi się grami na platformie Origin

[ Edytowane ]
★ Novice

Dziękuję. Aktualnie jestem w trakcie reinstalacji Andromedy ale zaraz zabiorę się za resztę i dam znać Standard smile

 

 

Edit

Jestem po reinstalu ME jak i samego Orgina. Nie widziałem żeby jakoś specjalnie mocno był obciążany jednak po zwiększeniu priorytetów w procesach gra jakby magicznie przyśpieszyła i stała się znów płynna jednak co jakiś czas zdarzają się przycięcia, zwłaszcza podczas dialogów a podczas biegu bywa tak ze postać gdzieś nagle przesunie czy pobiegnie dalej mimo zmiany klawiszy, zupełnie jak przy zachowaniu postaci przy  wysokim pingu w grach multiplayer. Bywa to nieco uciążliwe ale na siłę da się grac. Możliwe, ze to już wina samej optymalizacji i z czasem EA coś poprawi. Tak czy inaczej będę grzebał przy tym dalej a jakby ktoś wpadł na jakiś pomysł jeszcze to będę wdzięczny.

 

 

Dzięki :D

Wiadomość 3 z 3 (434 wyświetleń)

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem