Dot.: Problem z uruchomieniem Origin

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Problem z uruchomieniem Origin

★★★ Newbie

Witam. Chodzi o to, że gdy instaluje Origin i chce go uruchomić to mogę zalogować się normalnie lecz gdy się zaloguje i ma mi wyskoczyć cały program mam czarny ekran i nie mogę z tym nic zrobić. Program wygląda jak by działał lecz nie mam możliwości używania z niego ponieważ, tak jak wcześniej wspomniałem jest czarny i nie mogę nic kliknąć. Proszę o pomoc ponieważ zależy mi na uruchomieniu go oraz możliwości używania z niego :D 

Wiadomość 1 z 4 (252 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z uruchomieniem Origin

[ Edytowane ]
★★★ Pro

Cześć @dprzypis

 

Spróbuj tego i daj znać czy pomogło:

 

Instrukcja czyszczenia pamięci podręcznej Origin:

 

Wiesz jak "Pokazać ukryte pliki i foldery " w Windowsie? Jeżeli nie skopiuj moje łącza i zastosuj się do podanej uproszczonej instrukcji. Pamiętaj, że robisz wszystko na własną odpowiedzialność. Dlatego przed usunięciem radzę utworzyć sobie "Nowy folder" w "Moich dokumentach" i tam wkleić foldery przeznaczone do usunięcia.

 

Usuń wszystko poza folderem: LocalContent
ścieżka dostępu: C:\ProgramData\Origin

Usuń wszystko: (Sebastian to moje imię użytkownika, zmień na swoje)
ścieżka dostępu: C:\Users\Sebastian\AppData\Roaming\Origin

Usuń wszystko: (Sebastian to moje imię użytkownika, zmień na swoje)
ścieżka dostępu: C:\Users\Sebastian\AppData\Local\Origin


EDIT: 

@dprzypis spróbuj zamknąć program antywirusowy na czas uruchomienia programu Origin.

 

 

Pozdrawiam,

Sebastian

 

Wiadomość 2 z 4 (236 wyświetleń)

Dot.: Problem z uruchomieniem Origin

★★★ Newbie

@1Guma zrobiłem wszystko tak ja kazałeś, ale niestety nic nie dało

Wiadomość 3 z 4 (230 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z uruchomieniem Origin

Community Manager

Hej @dprzypis

 

Czarny ekran zwykle związany jest z aktualizacją sterowników do karty graficznej lub błędami samego programu. Sprawdźmy czy czysta instalacja programu Origin oraz sterowników rozwiąże problem. 

 

1. Zacznijmy od deinstalacji programu Origin

2. Następnie wyczyść jego pamięć podręczną wedle tych kroków: 

 

 

Spoiler

JAK WYCZYŚCIĆ PAMIĘĆ PODRĘCZNĄ ORIGIN:

 

Podczas użytkowania programu Origin, możesz napotkać problemy związane z wyświetlaniem biblioteki gier, logowaniem bądź połączeniem. W takim przypadku rozwiązaniem najczęściej okazuje się być wyczyszczenie pamięci podręcznej programu. Po ponownym uruchomieniu program sam pobierze sobie aktualizację, bądź brakujące pliki, w ten sposób zastąpisz uszkodzone pliki, nowymi. 

 

1. Po pierwsze musisz wylogować się z programu Origin oraz zakończyć wszystkie procesy związane z programem.

*(Zdarza się, że nawet po wyłączeniu programu poprzez pasek startu w tle uruchomione są procesy związane z programem. Najlepiej upewnić się czy nie są uruchomione żadne procesy poprzez uruchomienie Menedżera zadań)

2. Następnie trzymając przycisk Windows (pomiędzy przyciskiem Ctrl i Alt po lewej stronie klawiatury), naciśnij literę "R". Otworzy się okienko "Uruchamianie"

3. Wpisz w okienku %ProgramData% (razem ze znakiem %) i naciśnij Enter

4. W liście folderów znajdź i otwórz folder Origin

5. Usuń wszystkie pliki z tego folderu POZA 'LocalContent' (ten folder jako jedyny MUSI pozostać w tym folderze)

6. Po usunięciu plików zamknij okienko, po czym ponownie użyj kombinacji Windows+R

7. Tym razem wpisz %AppData%, po czym naciśnij Enter

8. Usuń folder Origin. Znajdujesz się w folderze Roaming, który jest podfolderem AppData

appdata.jpg

 

 

 

 

 

9. Kliknij na słowo "AppData" (na szczycie folderu)

10. Otwórz folder Local

11. Z folderu Local usuń folder Origin

12. Uruchom ponownie komputer i ponownie zaloguj się do programu Origin

 

 

Na naszej stronie pomocy znajdziesz podobną instrukcję:

https://help.ea.com/pl/help/origin/origin/origin-my-games-list-is-blank/

 

 

3. Tutaj znajdziesz instrukcję odnośnie aktualizacje sterowników do karty graficznej. 

4. Klikając na ten link, ściągniesz sobie instalator programu Origin, po ściągnięciu uruchom go jako administrator. 

Wiadomość 4 z 4 (215 wyświetleń)

black-origin-bg

ZASADY I WYTYCZNE FORUM ORIGIN

Przestrzegaj tych zasad i wytycznych, gdy publikujesz coś na forum Origin.

Przeczytaj zasady

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem