Crysis 3 problem uruchomieniem gry

autor: Anagello
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Crysis 3 problem uruchomieniem gry

[ Edytowane ]
★★ Novice

Witam, piszę w następującej sprawie.

Od którejś  aktualizacji Origin nie mogę uruchomić gier ze znaczkiem EA.  Battlefield 4 nie przechodzi automatycznie do Battleloga po wciśnięciu przycisku graj.

Nowo kupiony Crysis 3 także nie działa. Klikam przycisk graj i nie wyskakuje żaden błąd, a ni nic. Reinstalowałem grę, samego klienta Origin, wyczyściłem mu tez pamięć podręczna, sprawdziłem zaporę systemową i antywirusa. tryby zgodności też nie pomogły ( posiadam Windowsa 7 ).

Wiedźmin 3 działa choć tez nie bez problemu - musiałem wyłączyć zapisywanie danych w chmurze

 Jestem w kropce i proszę o pomoc Frown 

 

Problem z Crysis 3 rozwiązany 

1.Zamknij okno Origin i w wyłącz go całkowicie (w tray'u ikonka Origin->prawy przycisk myszki->Zamknij)
2.Otwórz Internet Explorer (to działa tylko w IE, w innych przeglądarkach nie działa). Na pasku na górze wprowadź adres: C:\ProgramData\Electronic Arts\EA Services\License i naciśnij Enter
3.Usuń wszystkie pliki o rozszerzeniu (...) .dlf
4.Zrestartuj komputer
5.Włącz Origin i zaloguj się na swoje konto
6.Włącz Crysis 3

 

 z Battlefieldem tez- wystarczyło zmienić przeglądarkę.

Wiadomość 1 z 9 (3 750 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: uruchomienie gier

★★ Novice

Nie, w tej chwili wszystko działa bez problemów Standard smile Dziękuję bardzo.

Zobacz w watku

Wiadomość 3 z 9 (4 350 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: uruchomienie gier

Community Manager (retired)

Cześć @Anagello

 

Świetnie, że sprawa się wyjaśniła i możesz bez problemów korzystać z naszych gier :eahigh_file: Czy potrzebujesz jeszcze jakiejś dodatkowej pomocy?

Wiadomość 2 z 9 (3 733 wyświetleń)

Dot.: uruchomienie gier

★★ Novice

Nie, w tej chwili wszystko działa bez problemów Standard smile Dziękuję bardzo.

Wiadomość 3 z 9 (4 351 wyświetleń)

Dot.: uruchomienie gier

[ Edytowane ]
★★ Novice

Witam nie mogę odpalić gry crysis3 ,już nawet instalowałem wszystko od nowa i dalej nic ,gra battlefield4 działa bez problemów . W crysis 3 grałem cały czas bez problemów, zrobiłem może z miesiąc przerwy i nie mogę odpalić gry.Ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić?System win7 64 ,Z góry dziękuje za odpowiedz.

Wiadomość 4 z 9 (3 641 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: uruchomienie gier

Community Manager (retired)

@sabek26 Hej!

 

Na początek sprawdź właśnie obejście zaproponowane przez Anagello:

 

"Problem z Crysis 3 rozwiązany 

1.Zamknij okno Origin i w wyłącz go całkowicie (w tray'u ikonka Origin->prawy przycisk myszki->Zamknij)
2.Otwórz Internet Explorer (to działa tylko w IE, w innych przeglądarkach nie działa). Na pasku na górze wprowadź adres: C:\ProgramData\Electronic Arts\EA Services\License i naciśnij Enter
3.Usuń wszystkie pliki o rozszerzeniu (...) .dlf
4.Zrestartuj komputer
5.Włącz Origin i zaloguj się na swoje konto
6.Włącz Crysis 3"

 

Drugie obejście będzie zakładało reset ustawień gry:

 

USZKODZONE PLIKI ZAPISU/USTAWIEŃ  wyłącz zapisy w chmurze (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) następnie zmień nazwę folderu Crysis 3 na np. Crysis 3 kopia, katalog ten znajduje się w bibliotece (%USERPROFILE%\Saved Games lub %USERPROFILE%\Saved Games) >  Po czym uruchom grę bez zmieniania ustawień!

 

Uwaga: zapisy gry mogą zostać usunięte! 

 

ANTYWIRUS/FIREWALL - Dla celów testowych spróbuj wyłączyć chwilowo oprogramowanie antywirusowe (ochronę w czasie rzeczywistym) -   aby wykluczyć iż AV blokuje uruchomienie gry- opcjonalnie można dodać do wyjątków antywirusa folder Origin C:\Pliki Programów (x86)\Origin oraz folder instalacji gry (domyślnie) Origin Games C:\Pliki Programów (x86)\Origin Games

 

INFO: Mieliśmy niestety zgłoszenia, że antywirus AVG/Avast czy Mcaffe mogą powodować problemy z uruchomieniem niektórych tytułów!

 

Jeśli opisany problem nadal będzie występować, prześlij nam proszę raport DXDIAG do Twojej odpowiedzi. Powodzenia! Fingers crossed

Wiadomość 5 z 9 (3 628 wyświetleń)

Dot.: uruchomienie gier

★★ Novice

Niestety nic nie pomogło .

Wiadomość 6 z 9 (3 619 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: uruchomienie gier

★★ Novice

Halo czy ktoś pomoże ?

Wiadomość 7 z 9 (3 592 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: uruchomienie gier

Community Manager (retired)

@sabek26 Hej!

 

Twoja konfiguracja nie powinna mieć problemu z uruchomieniem gry, więc coś programowo/systemowo blokuje uruchomienie gry. Możesz trochę bardziej opisać co się dokładnie dzieje w momencie gdy naciskasz graj? Jakiś komunikat o błędzie się pojawia i czy w menadżerze zadań widać proces Crysis3.exe?

 

Z dodatkowych rzeczy spróbuj:

 

Przeinstalować wersję directx, którą znajdziesz w katalogu gry:

 

4343PNG.PNG

 

Napraw/zainstaluj pakiet vc ++ 2010:

 

4343P4NG.PNG

 

 

Również spróbuje bezpośrednia z katalogu gry, uruchomić bezpośrednio plik .exe jako administrator:

 

4343P3NG.PNG

 

Powodzenia! Fingers crossed

 

 

Wiadomość 8 z 9 (3 582 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: uruchomienie gier

★★ Novice

Dlaczego moje odpowiedzi zostały skasowane ?

Wiadomość 9 z 9 (3 527 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem