Problem z grą FIFA 15, za dobra grafika

autor: NeyOox
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Problem z grą FIFA 15, za dobra grafika

★★★ Newbie

Dzień dobry !

Mam problem z grą FIFA 15, otóż chodzi o to że w momencie kiedy jestem na ekranie ładowania gry wyświetla mi się komunikat "program FIFA 15 przestał działać" i gra się wyłącza.

Posiadam:

Windowsa 10 Education

Intel Core i5 6500

GTX GeForce GTX 1050 Ti

8 GB RAM

 

Mojej grafiki nie ma na liście rekomendowanych do tej gry więc przypuszczam że to tam może siedzieć problem, ale może się mylę.

Aktualizowałem sterowniki grafiki, DirectX, reinstalowałem grę, ale nic nie pomogło.

Bardzo proszę o pomoc.

Wiadomość 1 z 2 (272 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Problem z grą FIFA 15, za dobra grafika

Community Manager (retired)

@NeyOox Witaj!

 

Twoja sprzętowa konfiguracja jak najbardziej wystarczy do uruchomienia gry Wink jeszcze z dużym zapasem. W przypadku wyłączania się na ekranie startowym, obstawiam konflikt raczej z jakimś programem zainstalowanym na komputerze, najprawdopodobniej antywirus/firewall.

 

Na początek sprawdź proszę kroki poniżej:

 

USZKODZONE PLIKI ZAPISU/USTAWIEŃ  wyłącz zapisy w chmurze (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) następnie zmień nazwę folderu FIFA 15 na np. FIFA 15 kopia, katalog ten znajduje się w bibliotece Dokumenty (%USERPROFILE%\Dokumenty lub %USERPROFILE%\Moje dokumenty) >  Po czym uruchom grę bez zmieniania ustawień!

 

Uwaga: zapisy gry trybu KARIERA/Pro Club mogą zostać usunięte! 

 

ANTYWIRUS/FIREWALL - Dla celów testowych spróbuj wyłączyć chwilowo oprogramowanie antywirusowe (ochronę w czasie rzeczywistym) -   aby wykluczyć iż AV blokuje uruchomienie gry- opcjonalnie można dodać do wyjątków antywirusa folder Origin C:\Pliki Programów (x86)\Origin oraz folder instalacji gry (domyślnie) Origin Games C:\Pliki Programów (x86)\Origin Games

 

INFO: Mieliśmy niestety zgłoszenia, że antywirus AVG/Avast czy Mcaffe mogą powodować właśnie taki stan rzeczy

 

Jeśli opisany problem nadal będzie występować, prześlij nam proszę raport DXDIAG do Twojej odpowiedzi. Powodzenia! Fingers crossed

Wiadomość 2 z 2 (241 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

fifa-20-player-splash

Zabezpiecz swoje konto FIFA

Włącz weryfikację logowania, aby chronić swoje dane i uzyskać dostęp do aplikacji FUT Web App.

Zobacz więcej w centrum pomocy EA