Dragon Age Origins Ultimate Edition błąd gry

autor: Kapitam128
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Dragon Age Origins Ultimate Edition błąd gry

★★★ Novice
Witam. Problem dotyczy ogólnie całej gry. Znikające tekstury, automatyczne obniżanie detali, wyłączanie się gry. Ogólnie aż tak bardzo mi to nie przeszkadzało aż do wczoraj. Wybrałem się wczoraj do Denerim pierwszy raz. Jak zwykle zapisałem grę przed obawą wyłączenia się jej. Po jakichś 2 minutach eksploracji miasta gra się wyłączyła. Teraz gdy chcę wczytać zapis gra wyłącza się podczas ładowania. Reinstalacja gry oraz naprawienie jej nic nie pomaga. Cały czas gra wyłącza się podczas ładowania zapisu. Na starym komputerze gra działa bez żadnych problemów, a na nowym niestety płynnie nie chodzi. Dodam jeszcze że błędy wyskakują na nowym laptopie zakupionym 2 tygodnie temu.
Wiadomość 1 z 5 (13 269 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Dragon Age Origins Ultimate Edition błąd gry

Community Manager (retired)

@Kapitam128 Hej!

 

Jeśli mógłbyś potwierdzić czy Twój problem został rozwiązany, bo Twój wpis jest rozbieżny jeśli chodzi o informację. Wink  Jeśli korzystasz z nowego komputera spróbuj jeszcze zresetować ustawienia gry przez wycięcie zawartości folderu \Dokumenty\BioWare\Dragon Age\Settings\  - szczególnie pliku DragonAge.ini Powinno to spowodować zresetowanie ustawień przy kolejnym uruchomieniu pod Twoją nową konfigurację sprzętowa. Sprawdź proszę czy np. rozpoczęcie nowej gry będzie powodować problemy podczas walki celem wykluczenia uszkodzonego pliku zapisu z \Dokumenty\BioWare\Dragon Age\Characters\

 

Jeśli opisany problem nadal będzie występować, prześlij nam proszę raport DXDIAG do Twojej odpowiedzi. Powodzenia! Fingers crossed

Zobacz w watku

Wiadomość 4 z 5 (14 743 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Dragon Age Origins Ultimate Edition błąd gry

Community Manager (retired)

Witaj @Kapitam128

 

Dragon Age Origin ma już parę ładnych lat na karku, dlatego może mieć drobne problemy z działaniem na lepszym sprzęcie Oops

 

Wypróbuj proszę poniższe kroki i daj znać czy, któryś z nich poprawi działanie gry!

 

Przydatny artykuł: https://help.ea.com/pl-pl/help/pc/game-crashes-to-desktop-on-windows/

 

 

Wiadomość 2 z 5 (13 249 wyświetleń)

Dot.: Dragon Age Origins Ultimate Edition błąd gry

★★★ Novice

Dziękuję za udzielenie pomocy. Pomógł tylko ten artykuł: 

Przydatny artykuł: https://help.ea.com/pl-pl/help/pc/game-crashes-to-desktop-on-windows/

Mogę spokojnie eksplorować tereny Denerim , lecz podczas rozpoczynania walki gra się wyłącza. Mogę eksplorować nawet godzinę lecz gdy chcę zawalczyć w zadaniu gra się wyłącza. 

Wiadomość 3 z 5 (13 238 wyświetleń)

Dot.: Dragon Age Origins Ultimate Edition błąd gry

Community Manager (retired)

@Kapitam128 Hej!

 

Jeśli mógłbyś potwierdzić czy Twój problem został rozwiązany, bo Twój wpis jest rozbieżny jeśli chodzi o informację. Wink  Jeśli korzystasz z nowego komputera spróbuj jeszcze zresetować ustawienia gry przez wycięcie zawartości folderu \Dokumenty\BioWare\Dragon Age\Settings\  - szczególnie pliku DragonAge.ini Powinno to spowodować zresetowanie ustawień przy kolejnym uruchomieniu pod Twoją nową konfigurację sprzętowa. Sprawdź proszę czy np. rozpoczęcie nowej gry będzie powodować problemy podczas walki celem wykluczenia uszkodzonego pliku zapisu z \Dokumenty\BioWare\Dragon Age\Characters\

 

Jeśli opisany problem nadal będzie występować, prześlij nam proszę raport DXDIAG do Twojej odpowiedzi. Powodzenia! Fingers crossed

Wiadomość 4 z 5 (14 744 wyświetleń)

Dot.: Dragon Age Origins Ultimate Edition błąd gry

★★★ Novice

Dzięki serdeczne. Usunięcie pliku DragonAge.ini  pomogło. Sprawdzałem na domyślnych ustawieniach graficznych i działa bez zarzutu. Lekkie ścinki przy większych bitwach, lecz gra działa i się nie wyłącza. Jak znajdę czas to posprawdzam na innych ustawieniach graficznych. 

Wiadomość 5 z 5 (13 222 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem