Dragon Age 2 - problem z SecuROM!

autor: ZenooxTokage
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Dragon Age 2 - problem z SecuROM!

★★★ Novice

Z pewnością znaczna większość graczy, która pokusiła się o zakup legalnej wersji Dragon Age 2, miała problem z SecuROM. U mnie również pojawił się kłopot, gdyż program nie chce poprawnie zadziałać, a przez to w ogóle nie mogę uruchomić gry.

Po wybraniu opcji "graj" w początkowym, malutkim okienku gry, któremu towarzyszy soundtrack, pojawia się przymus sprawdzenia przez wyżej wspomniany program. Zatrzymuje się on jednak na 30%  i wyświetla się komunikat: "Release Date Check Failed" i tak za każdym razem, bez końca.

Pisałam już do pomocy technicznej SecuROMu, nie wygląda jednak na to, by mieli chęć odpisać i jakoś rozwiązać mój problem.

Pytanie: czy mogę coś z tym zrobić? Jakoś to ominąć, oszukać lub wymusić, by się ogarnęło?

Nadmienię też, że mam pudełkową wersję gry i ogólnie nie jest ona przypisana do żadnej platformy.

Przyznaję, pół życia grałam z pirackiej wersji gry, którą dostałam od kuzyna - zgraną na płytkę i gotową do uruchomienia. Chciałam jednak podziękować twórcom za ich pracę i zakupiłam legalną kopię, a tu proszę... okazuje się, że o wiele łatwiej korzystać z pirata. x'D

Wiadomość 1 z 5 (2 763 wyświetleń)

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Dragon Age 2 - problem z SecuROM!

Community Manager (retired)

Cześć @ZenooxTokage

 

Cieszę się, że po tak długim okresie "piracenia" gra spodobała Ci się na tyle, aby dokonać jej zakupu :P Chociaż wiadomo... wolałabym, aby zakup został dokonany od razu, bo niestety na nielegalne użytkowanie naszych produktów przytaknąć nie mogę.

 

Tym bardziej postaram się pomóc w Twoim problemie z legalną kopią. Szczególnie, że SecuROM dość często potrafi sprawiać problemy Embarrassed

 

Udało mi się odkopać taki wątek na anglojęzycznym forum: http://answers.ea.com/t5/Dragon-Age-2/Dragon-Age-II-release-date-check-error/td-p/3415163

 

W skrócie - potencjalne rozwiązania dla problemu z Release Date Check Failed dla DA2 to:

  • ustawienie daty w systemie Windows na 21. marca 2014
  • ręczne "załatanie" gry, korzystając ze strony: http://social.bioware.com/page/da2-patches
  • przypisanie gry do konta EA poprzez wykorzystanie klucza na Origin i próba instalacji gry z aplikacji (bez użycia płyt).

Mam nadzieję, że to załatwi sprawę Fingers crossed

 

 

Zobacz w watku

Wiadomość 2 z 5 (3 601 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Dragon Age 2 - problem z SecuROM!

Community Manager (retired)

Cześć @ZenooxTokage

 

Cieszę się, że po tak długim okresie "piracenia" gra spodobała Ci się na tyle, aby dokonać jej zakupu :P Chociaż wiadomo... wolałabym, aby zakup został dokonany od razu, bo niestety na nielegalne użytkowanie naszych produktów przytaknąć nie mogę.

 

Tym bardziej postaram się pomóc w Twoim problemie z legalną kopią. Szczególnie, że SecuROM dość często potrafi sprawiać problemy Embarrassed

 

Udało mi się odkopać taki wątek na anglojęzycznym forum: http://answers.ea.com/t5/Dragon-Age-2/Dragon-Age-II-release-date-check-error/td-p/3415163

 

W skrócie - potencjalne rozwiązania dla problemu z Release Date Check Failed dla DA2 to:

  • ustawienie daty w systemie Windows na 21. marca 2014
  • ręczne "załatanie" gry, korzystając ze strony: http://social.bioware.com/page/da2-patches
  • przypisanie gry do konta EA poprzez wykorzystanie klucza na Origin i próba instalacji gry z aplikacji (bez użycia płyt).

Mam nadzieję, że to załatwi sprawę Fingers crossed

 

 

Wiadomość 2 z 5 (3 602 wyświetleń)

Dot.: Dragon Age 2 - problem z SecuROM!

★★★ Novice
Znaczy wiesz, jak się miało te 12-13 lat, to się nie myślało, że piracenie jest złe, tylko ogrywało się co się miało, a że kuzyn był starszy i oblatany, to mi załatwiał gry, kiedy nie było mnie na nie stać. X'D Teraz jestem bardziej świadoma tego, że zakup oryginału to o wiele mniej krzywdząca opcja, ponad to jestem z tych co lubią kolekcjonować pudełkowe wersje na półce, so... wszystko co miałam spiracone pozamieniałam już na legalne wersje. ^-^

Wielkie dzięki za pomoc w problemie, łatka pomogła i gra już działa! Standard smile
Wiadomość 3 z 5 (2 750 wyświetleń)

Dot.: Dragon Age 2 - problem z SecuROM!

Community Manager (retired)

@ZenooxTokage

 

Cieszę się w takim razie, że dobre nawyki weszły Ci w krew Wink Szczególnie, że sama lubię kolekcjonować pudełkowe wersje i pamiętam tę radość kiedy całkiem przypadkowo udało mi się znaleźć Dragon Age Origins + Awakening oraz Dragon Age 2 w pudełeczkach w moim lokalnym Empiku Large smile

 

No i wielkie dzięki za potwierdzenie, że załatanie gry pomogło.

 

Teraz mogę jedynie życzyć dobrej zabawy w Kirkwall!

Wiadomość 4 z 5 (2 743 wyświetleń)

Dot.: Dragon Age 2 - problem z SecuROM!

★★ Novice
@EA_Ataashi Zmiana czasu na 21.03.2014 też pomogła wielkie dzięki bo też miałem ten problem mimo że grę mam pudełkową :D
Wiadomość 5 z 5 (964 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem