Dot.: nie mogę uruchomić SimCity™ Społeczności

autor: EA_Kuba
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

nie mogę uruchomić SimCity™ Społeczności

★★★ Newbie

Proszę o pomoc. Najpierw prosi mnie ciagle o zalogowanie którego nie przyjmuje , a jak już przyjmie program informuje mnie o błędzie. proszę o pomoc.

Gra jest świeżo zakupiona w origin SimCity™ Społeczności

 

Wiadomość 1 z 2 (215 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: nie mogę uruchomić SimCity™ Społeczności

Community Manager

Hej @Rupert33344

 

Aby pomóc Ci rozwiązać problem musimy mieć trochę więcej informacji na temat tego co się dzieje. 

 

Zazwyczaj problemy z logowaniem mogą spowodowane być przez inny program na Twoim komputerze (np. program antywirusowy), lub sam system operacyjny. Upewnij się, że gra jak i program Origin zostały dodane do wyjątków w zaporze sieciowej. 

 

Następnie uruchom komputer w trybie czystego rozruchu

 

Dobrym pomysłem byłoby również wyczyszczenie pamięci podręcznej programu Origin: 

 

 

Spoiler

JAK WYCZYŚCIĆ PAMIĘĆ PODRĘCZNĄ ORIGIN:

 

Podczas użytkowania programu Origin, możesz napotkać problemy związane z wyświetlaniem biblioteki gier, logowaniem bądź połączeniem. W takim przypadku rozwiązaniem najczęściej okazuje się być wyczyszczenie pamięci podręcznej programu. Po ponownym uruchomieniu program sam pobierze sobie aktualizację, bądź brakujące pliki, w ten sposób zastąpisz uszkodzone pliki, nowymi. 

 

1. Po pierwsze musisz wylogować się z programu Origin oraz zakończyć wszystkie procesy związane z programem.

*(Zdarza się, że nawet po wyłączeniu programu poprzez pasek startu w tle uruchomione są procesy związane z programem. Najlepiej upewnić się czy nie są uruchomione żadne procesy poprzez uruchomienie Menedżera zadań)

2. Następnie trzymając przycisk Windows (pomiędzy przyciskiem Ctrl i Alt po lewej stronie klawiatury), naciśnij literę "R". Otworzy się okienko "Uruchamianie"

3. Wpisz w okienku %ProgramData% (razem ze znakiem %) i naciśnij Enter

4. W liście folderów znajdź i otwórz folder Origin

5. Usuń wszystkie pliki z tego folderu POZA 'LocalContent' (ten folder jako jedyny MUSI pozostać w tym folderze)

6. Po usunięciu plików zamknij okienko, po czym ponownie użyj kombinacji Windows+R

7. Tym razem wpisz %AppData%, po czym naciśnij Enter

8. Usuń folder Origin. Znajdujesz się w folderze Roaming, który jest podfolderem AppData

appdata.jpg

 

 

 

 

 

9. Kliknij na słowo "AppData" (na szczycie folderu)

10. Otwórz folder Local

11. Z folderu Local usuń folder Origin

12. Uruchom ponownie komputer i ponownie zaloguj się do programu Origin

 

 

Na naszej stronie pomocy znajdziesz podobną instrukcję:

https://help.ea.com/pl/help/origin/origin/origin-my-games-list-is-blank/

 
 

 

Jeśli możesz prześlij nam zrzuty ekranu komunikatów które Ci się pojawiają, pomoże nam to lepiej przyjrzeć się problemowi. 

Wiadomość 2 z 2 (176 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem