Dot.: Crysis, czarny ekran, brak odpowidzi

autor: Revan2000s
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Crysis, czarny ekran, "Program przestał działać"

[ Edytowane ]
★★★ Newbie

Witam, mam problem z grą "Crysis", gdy próbuję ją włączyć pokazuje się czarne okienko i po chwili pokazuje się błąd "Program przestał działać"

 

Mój sprzęt:

AMD FX-6300

GTX 650

8Gb RAM

Windows 10 (64bit)

Wiadomość 1 z 6 (2 336 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Crysis, czarny ekran, brak odpowidzi

Hej.

Pierwsza część Crysis jest dosyć starą grą więc można z nią napotkać trochę problemów przy nowszym sprzęcie.

Na początek spróbuj uruchomić grę w trybie zgodności ze starszym systemem Windows. 

Aby to zrobić naciśnij prawym przyciskiem myszy (PPM) na ikonę gry. Wybierz opcję właściwości. Znajdziesz tam możliwość wyboru trybu zgodności. 

 

Dodatkowo warto uruchomić grę jako administrator.

Wiadomość 2 z 6 (2 329 wyświetleń)

Dot.: Crysis, czarny ekran, brak odpowidzi

★★★ Newbie

Niestety, próbowałem wszystkimi zgodnościami, nawet próbowałem zamienić pliki, ale i tak nie działa, no trudno.

Wiadomość 3 z 6 (2 321 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Crysis, czarny ekran, brak odpowidzi

Spróbuj jeszcze wyłączyć nakładkę Origin w grze. Aby to zrobić kliknij napis Origin w górnej części aplikacji, wybierz Ustawienia aplikacji, następnie wybierz zakładkę więcej oraz wybierz Origin w grze. Na koniec odznacz opcję Origin w grze.

 

Oraz włącz grę bezpośrednio z pliku, który będzie znajdował się w tej ścieżce: C/Origin Games/Crysis\Bin32\Crysis.exe

 

Wiadomość 4 z 6 (2 317 wyświetleń)

Dot.: Crysis, czarny ekran, brak odpowidzi

★★★ Apprentice
Problem leży po stronie procesora z serii FX. Jedyna opcja, która rozwiązuje ten problem to wgranie *. Tak, wiem nie po to kupuje się grę aby ją crackować. Niestety EA nie wydało i raczej nie wyda patcha aby to naprawić mimo, że w sieci rozwiązanie problemu jest od dawna.
Procesory z serii FX nie radzą sobie również z Mass Effect 1, ale tam w 2 lokalizacjach wystarczy dokonać zmian w pliki *.ini
Wiadomość 5 z 6 (2 281 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Dot.: Crysis, czarny ekran, brak odpowidzi

Community Manager (retired)

@XyniroPL Hej!

 

Zajrzyj do tego wątku i pobierz stamtąd pliki, które zostały udostępnione. Wykonaj następnie opisane instrukcje i gra powinna wystartować pod Windows 10. 

Wiadomość 6 z 6 (2 268 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem