Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

autor: EA_Ataashi
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

Community Manager (retired)

Cześć @zvierz 

 

Mogę potwierdzić, że jeżeli zakupisz wersję pudełkową, gdzie na opakowaniu będzie zaznaczona dostępność polskiej wersji językowej (takie kopie będą w dystrybucji na terenie Polski), to jeśli wykorzystasz kod na koncie EA założonym w USA czy nawet Australii, spolszczenie MEA będzie dla Ciebie dostępne Standard smile

 


 

Witaj@fiuczers

 

W przypadku konsoli sprawa jest odrobinę prostsza. Gry konsolowe nie podlegają tak ścisłej regionalizacji, dlatego nawet w kopii zakupionej na terenie Polski powinien być dostępny język angielski do wyboru - zwykle jest to związane z językiem ustawionym na koncie PSN/Microsoft. Jednak znowu gorąco polecam sprawdzić opis produktu na opakowaniu przed dokonaniem zakupu.

 


 

Hej @Myku69

 

Obawiam się, że porada @1Guma odnośnie kontaktu z centrum pomocy EA nie jest trafiona, o czym przekonał się już @Mandrivan Oops Na ten moment doradcy nie mają możliwość zmiany języka w grze - bez względu czy mówimy tutaj o dodaniu polskiej lub angielskiej wersji w Mass Effect Andromeda lub innych naszych produkcjach.

 

PS @1Guma Musiałam wyciąć fragment Twojej wypowiedzi, ponieważ nie była zbyt czytelna. Super, że zawsze starasz się poprzeć swoje wypowiedzi informacjami przekazanymi przez administratorów forum, jednak prosiłabym, abyś w przyszłości unikał edytowania naszych oryginalnych postów w taki sposób.

Wiadomość 11 z 203 (4 629 wyświetleń)

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

★★★★ Novice

 Podłączę się pod temat ponieważ sprawa jest cały czas nie jasna. W moim przypadku wygląda to odrobinę inaczej, ponieważ nie robi mi wielkiej różnicy czy zagram w grę z polskimi napisami czy też bez nich. Bardziej zastanawia mnie blokada regionalna na klucze nabyte z zagranicznych portali i fakt czy samą grę uda mi się uruchomić. Swoją kopię nabyłem z legalnego źródła, nie było ono jednak Państwa oficjalną platformą(głównie ze względu na cenę). Co się okazuje, moja kopia przeznaczona jest na rynek Europy zachodniej, z kolei trial w który miałem przyjemność zagrać był przeznaczony na rynek rodzimy. Tutaj rodzi się moje pytanie, ponieważ z racji różnych dat premiery gry na Świecie pozwoliłem sobie "przyśpieszyć" release i za pomocą VPN(co z godnie z Państwa regulaminem nie jest nielegalne) uruchomić produkt przed oficjalnym startem w Europie. Okazało się to jednak niemożliwe ze względu na różnice między wersją jaką mam zgodnie z polityka EA przypisaną tj. na rynek polski, a wersja jaką nabyłem tj. rynek zachodnio europejski. Dokładniej, spotkałem się z komunikatem "Unable to detect any of the entitled languages". Kontaktowałem się telefonicznie z Państwa biurem pomocy technicznej i jak można się było spodziewać, nie byli oni w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi. Zostałem jedynie poproszony o kontakt "za kilka dni". Nie chciałbym aby okazało się, że nabyłem produkt, za który EA dostało kasę, a ja sam zostanę na lodzie, bo nie wiem czy w razie problemów z uruchomieniem gry odzyskam pieniądze.

Wiadomość 12 z 203 (4 610 wyświetleń)

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

★★★★ Novice

Zdaje się, że to samo zagadnienie mnie interesuje. Przymierzam się do zakupu na TEJ stronie ale czy klucz z zagranicznego źródła niby przeznaczony na nie-Polskę da się użyć na polskim koncie Origin i czy pozwoli on na grę z napisami w języku angielskim? Potwierdzenie tego byłoby chyba ostatecznym rozwiązaniem...

 

 

Wiadomość 13 z 203 (4 592 wyświetleń)

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

Community Manager (retired)

@Biedron358

 

Skomplikowana sytuacja Oops Z tego co zrozumiałam nabyłeś globalny klucz MEA w zagranicznym serwisie, aby mieć dostępną angielską wersję językową? Masz również aktywną subskrypcję Origin Access na swoim koncie, ponieważ skorzystałeś z 10h wersji próbnej w polskiej wersji? Skorzystałeś z VPN, aby móc mieć dostęp do pełnej wersji gry wcześniej i w tym momencie wcale nie możesz uruchomić gry, gdyż pojawia Ci się komunikat z błędem?

 

No dobrze... Spróbujemy coś poradzić, bo zdarzały nam się zgłoszenia z podobnym błędem od innych graczy. 

 

Po pierwsze, prosiłabym abyś sprawdził czy nie masz zainstalowanego oprogramowania Corsair Utility Engine na komputerze. Jeśli tak, usuń je (podobno problem ze zgodnością MEA z tym programem został naprawiony, ale warto spróbować). Spróbuj również uruchomić grę w trybie okienkowym.

 

Warto również wyczyścić pliki tymczasowe na Originie, po czym kliknąć prawym przyciskiem myszki na obrazek z grą w bibliotece i wybrać opcję Napraw.

 

Mam nadzieję, że to rozwiąże problem, jednak nie mogę niczego obiecać. Obawiam się, że źródłem problemu było użycie przez Ciebie VPN, w celu wcześniejszego uruchomienia gry. Nie oznacza to, że wyrzuciłeś pieniądze w błoto skoro gra jest już przypisana do Twojego konta. Prosiłabym jednak, abyś zastosował się do wskazówek, które już dostałeś od doradcy EA oraz ewentualnie o ponowny kontakt telefoniczny.

 


 

@Grochu1989

 

Mogę jedynie potwierdzić, że tzw. "klucz globalny" (czy jak kto woli, nieprzeznaczony dla Polski) może być przypisany do dowolnego konta EA i pozwoli na uruchomienie gry w oryginalnej angielskiej wersji językowej - o ile klucz będzie poprawny. Muszę jednak przestrzec przed korzystaniem z nieautoryzowanych sklepów, szczególnie stron, które rozprowadzają same klucze aktywacyjne. Jeśli okaże się, że zakupiony klucz został już wcześniej wykorzystany przez innego użytkownika lub jest błędny - nie będziemy w stanie pomóc. 

 

Wiadomość 14 z 203 (4 547 wyświetleń)

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

[ Edytowane ]
★★★★ Novice

Wkurza mnie ta "regionalizacja"!?

Traktuje to klientów kategoriami, a to ciężko zrobić jak w "Wiedźminie" dialogi i napisy do wyboru do koloru: Japońskie dialogi i Francuskie napisy da się! DA! tak ciężko to zrobić?! a tak to, raz po raz EA strzela sobie w stopę.

 

 

 

 

PS. Ten sam problem mieszkasz w UK nie pograsz z Polskimi napisami/dialogami *super*!

Wiadomość 15 z 203 (4 504 wyświetleń)

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

★★★ Pro

@S4ndrake rozumiem, że mieszkasz poza granicą kraju: Polska? 

 

Jeżeli kiedyś odwiedzisz swoją rodzinę/znajomych w Polsce zajrzyj do sklepu w celu nabycia polskiej wersji językowej. Mam na myśli oczywiście interfejs i napisy. Dialogi pozostaną w wersji oryginalnej: angielskiej. Koniecznie zapoznaj się z opisem produktu na tylnej stronie pudełka w celu upewnienia się, że kupujesz dobrą wersję. 

 

Pozdrawiam,

Sebastian

 

 

 


N7_Logo.jpg

"Nie jestem pracownikiem ani reprezentantem EA."

Wiadomość 16 z 203 (4 481 wyświetleń)

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

★★ Apprentice
@EA_Ataashi mam pytanie. Mianowicie do ME Andromeda zapewne będą jakieś fabularne dlc. Jak będzie wyglądała sytuacja w przypadku gdy podstawka została zakupiona poza granicami kraju natomiast dodatek zostanie zakupiony w Polsce? Czy takie dlc doda się do gry? Jeżeli w dlc postacie będą występowały w miejscach które są dostępne również w podstawce to z jakimi napisami będą dialogi? Część po angielsku a część po polsku? Takie multikulti językowe? Czy może dodatek też będzie w języku angielskim to co wtedy z tą całą regionalizacją?
Wiadomość 17 z 203 (4 479 wyświetleń)

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

[ Edytowane ]
★ Apprentice

Mam trochę inne pytanie. Mianowicie: dlaczego w przypadku MEA Electronic Arts podjęło tak głupią decyzję w sprawie regionalizacji ? Mieszkam w Niemczech i posiadam kilkanaście gier na Originie. W największych tytułach nie ma problemów z przynajmniej polskimi napisami (FIFA 15, 17, Battlefield 3, 4, Hardline, 1, Dragon Age Origins, 2, Inkwizycja, Mass Effect 2, 3).  Czy EA chce w ten sposób zniechęcić do siebie klientów ? Do tej pory ceniłem sobie politykę regionalizacji EA, bo bez problemu mogłem grać w tytuły,  które kupiłem przed wyjazdem za granicę, a po nim ze spokojem mogłem prosto i szybko robić zakupy w Originie bez obaw o brak polskiego języka. W grach typu Battlefield czy FIFA jakoś bym to jeszcze przebolał, ale w grze, w której największym atutem jest dla mnie fabuła (seria Mass Effect czy Dragon Age) już jest trudniej. Dopóki nie zajrzałem w zakładkę "W skrócie", to miałem zamiar wydać  te 60 euro nawet w ciemno nie czytając żadnej recenzji.

Wiadomość 18 z 203 (4 479 wyświetleń)

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

★★ Apprentice

@EA_Ataashi

czy w wypadku zakupu gry z zagranicy (np. nie wiem, amazon.de?) nie będzie później problemu z instalacją/zakupem DLC?

 

Nie wierzę za bardzo w wytłumaczenie o "prawie europejskim". Dosłownie żaden wydawca nie ma problemu z wydawaniem gier z językiem angielskim, nawet Ubisoft, tylko EA, jedna z największych firm w branży nie jest w stanie tego zrobić. Póki co wstrzymuję się z zakupem dopóki nie będzie więcej informacji. Słuchanie w jednym języku a odpowiadanie w drugim koszmarnie psuje imersję.

Wiadomość 19 z 203 (4 469 wyświetleń)

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

[ Edytowane ]
★★★ Pro

@Eleret88


DLC będą zgodne z wersją językową gry, którą aktywowałeś. Tz. jeżeli grasz obecnie z polskimi napisami będziesz miał DLC z polskim językiem napisów.


@AsthenicOne93


Gry Fifa 17, Dragon Age: Inkwizycja kupując w Polsce nie będziesz mógł grać z angielskimi napisami. Czy te gry kupiłeś w Polsce czy już na terenie Niemiec?

 

Pozdrawiam,

Sebastian

Wiadomość 20 z 203 (4 456 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem