Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

autor: EA_Ataashi
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Dot.: ME:A - Czy jeż możliwa zmiana wersji z Angielskiej na Polską?

★★★ Novice

To jest chore kupiłem grę po przez Orgin mam wersje Audio angielska ok jeszcze rozumie ale brak pl napisów ? Jakieś to poj....

Wiadomość 61 z 203 (1 640 wyświetleń)

Dot.: ME:A - Czy jeż możliwa zmiana wersji z Angielskiej na Polską?

★ Apprentice

Postawa Pani Patrycji daje nadzieje, że nasz problem będzie jakoś rozwiązany. Byle ludzie dalej byli tak przychylni.

Wiadomość 62 z 203 (1 638 wyświetleń)

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

★ Apprentice

Możesz nieco rozwinąć ? Kupiłeś klucz do polskiej wersji czy miałeś worldwide i dostałeś dostęp do zmiany języka na polski ?

Wiadomość 63 z 203 (1 617 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

★★ Novice

kupilem ja w usa 

Wiadomość 64 z 203 (1 615 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

[ Edytowane ]
★★★★★ Newbie

Witam, Ja kupilem MEA z origin mieszkam w UK i tez nie mam mozliwosci wybrania polskich napisow i menu.Jest to ogolnie nie do przyjecia dla mnie i pierwszy raz sie z takim czyms spotykam i to w mojej ulubionej grze. I tutaj apel z mojej strony do Electronic Arts prosze umozliwic dostep do wersji polsko jezycznej rowniez dla ludzi mieszkajacych w UK co jak co ale w Wielkiej Brytani drugim jezykiem zaraz po angielskim jest wlasnie polski wiec ma to chyba jakis sens! Osobiscie jestem mega zawiedziony. Dlaczego Niemiecki, Wloski, Hiszpanski, Francuski jest dostepny? Naszczescie udalo mi sie gre zwrocic i odzyskac pieniadze. 

Wiadomość 65 z 203 (1 583 wyświetleń)

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

★★★★★ Newbie

Chcialem jeszcze dodac ze czuje sie obrazony takim podejsciem ze strony Electronic Arts i to powinno byc napietnowane na wieksza skale!!!

Wiadomość 66 z 203 (1 579 wyświetleń)

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

[ Edytowane ]
★★★★★ Novice

Mieszkam w Czechach, kupiłem kod w Republice Czeskiej, i bardzo proszę odblokowac polskich napisów. Nie rozumiem po angielsku tak jak po polsku, nie wiedziałem ze bendzie błąd kupic gre w ČR. dzienkuje (jestem Čech) mieszkam na granicach.. blagam zrobic s tym cos.

Wiadomość 67 z 203 (1 614 wyświetleń)

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

★★★ Newbie

Mieszkam w Niemczech oraz tutaj kupiłem swoją wersje ME:A na Originie tydzień przed premierą. Wszedł Trial i miałem po angielsku no ale spoko, może to dlatego że Trial lecz dzisiaj wchodząc w ustawienia i chcąc wybrać j.polski widzę że go nie ma i właśnie się dowiaduje że wymyślono tą "regionalizacje". Nie wiem kto to wymyślił lecz sprawa kupowania od zachodnich sąsiadów chyba ne była powodem gdyż w Polsce z tego co widzę podstawowa edycja kosztuje ok. 200zł (znalezione na forach growych), u mnie podstawka 60euro= ponad 240zł. Niestety wersja poszła do zwrotu i teraz muszę szukać sposobu aby zdobyć polską wersje.

Dlatego pytanie, czy jeżeli znajomy kupi w Polsce ME:A i wyśle mi klucz i aktywuje go w Niemczech to będę mieć polskie napisy czy nie?

Wiadomość 68 z 203 (1 735 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

★★★★★ Novice

Zgadzam się, myślałem, teź tak samo jak ty. jak mowilem, dragon age inquisition mam w bibliotece  i jest tam wszystko - Deutsch (DE), English (UK), English (US), Español (ES), Français (FR), Italiano, Polski, Русский язык.... tutaj juź nie ma 

Wiadomość 69 z 203 (1 830 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: Dostępne wersje językowe w MEA [regionalizacja]

★★★★★ Guide

Temat nie jest nowy, problemy z regionalizacją są zgłaszane do EA od wielu lat i odnośne tematy pojawiają się na forach internetowych regularnie - przy okazji wypuszczania *większości* ich gier. Nie jestem w stanie przewidzieć czy EA się wreszcie opamięta, ale biorąc pod uwagę jak długo brną w te rozwiązanie - bardzo wątpię.

 

- Tak, EA *od dawna* wie że *wielu* graczom (nie tylko z Polski) to się nie podoba. Nic z tym nie zrobili przez ostatnie kilka lat, więc nie spodziewałbym się szybkiego rozwiązania sprawy.

 

- Nie liczyłbym na to że zapadnie decyzja o *dodaniu* języków do obecnie kupowanych egzemplarzy gier, czyli moim skromnym zdaniem szansa na to że do WW dodane zostaną podpisy polskie, albo że do polskiej wersji dodane zostaną podpisy angielskie jest bliska zera. Jak do tej pory jedyny *częściowy* wyjątek, o którym wiem, to było dodanie angielskiego voice-overu jako opcjonalnego DLC do Dragon Age: Inkwizycja, ale nawet wtedy DLC nie wypływał na język pisany gry. Czyli w skrócie: jeżeli ktoś kupił grę w danej wersji językowej, to nie ma co liczyć że coś się zmieni.

 

- Tłumaczenie *że ktoś nie zauważył* niestety raczej nic nie da, ponieważ obsługiwane języki są wyraźnie wpisane w opisie kupowanej gry na Originie / pudełku. Sądząc po tym co ludzie pisali w ciągu ostatnich lat na obcojęzycznych forach, jedynym pewnym rozwiązaniem w takim przypadku jest skorzystanie z gwarancji / refundacja natychmiast po wypróbowaniu gry.

 

- DLC zwykle działają z wszystkimi wersjami gry. Przy opisie DLC wymienione są języki, i jeżeli jest tam wymieniony język z którego ktoś korzysta w podstawowej wersji gry, to DLC będzie działało (oczywiście *tylko* w podstawowym języku/językach gry). Jeżeli języka podstawowej wersji gry nie ma, to DLC nie będzie działać, i zwykle nie jest możliwe kupienie takiego DLC.

 

- Fakt nierównego traktowania klientów jest oburzający, przy czym obejmuje on kilka aspektów:

 

a) Także w przypadku innych gier usłyszeć można że obsługa klienta EA *czasami* zmienia ludziom przypisane wersje językowe zakupionej gry. W absolutnej większości wypadków gracze spotykają się jednak z odmową, i jest to opisywane jako "niemożliwe". Jest dla mnie niezrozumiałe i szokujące, że klientów traktuje się w tak niesprawiedliwy i nierówny sposób. Chociaż już samą ideę regionalizacji uważam za niewypowiedzianie "nierozsądną", to arbitralne ocenianie przez pracowników EA kto zasługuje na specjalne względy, a kto nie, uważam za łamanie wszelkich dopuszczalnych zasad.

 

b) Fakt że *w dystrybucji elektronicznej* uniemożliwia mi się wybór wersji językowej w której chcę grać, pomimo zbliżonych cen; oraz fakt że niektóre kraje mają możliwość wyboru spośród kilku języków, a inni nie; jest dla mnie ewidentną *dyskryminacją*. EA nie obchodzi że ludzie mieszkający w jednym kraju mogą pochodzić z innego kraju, EA nie obchodzi że niektórzy chcą kupić grę na wakacjach, EA nie interesuje że większość osób ocenia ich tłumaczenia jako co najwyżej przeciętne, a w większości jako wołające o pomstę do nieba - w skrócie EA nie interesuje zdanie i dobro klienta. Jeżeli tak duża firma nie rozwiązała problemu do tej pory - oznacza to że ma klientów w nosie. Nie przez przypadek EA jest jedyną firmą która wygrała dwukrotnie (pod rząd!) "nagrodę" Worst Company in America (Najgorsza Firma w Ameryce). Pozostaje liczyć na to, że kiedyś ktoś ustanowi rozsądne międzynarodowe prawa dystrybucji, i w ten sposób zmusi EA do traktowania ludzi poważnie pod groźbą wysokich kar finansowych.

 

Biorąc pod uwagę nierówne i niesprawiedliwe traktowanie klientów, oraz utrudnianie ludziom nabywania gier w *legalny* sposób, od dłuższego czasu uważam EA za firmę nieodpowiedzialną, dyskryminującą klientów i niedbającą o ich dobro. W związku z tym od kilku lat ograniczam kontakt ze sklepem Origina do wybranych DLC, klucze do bazowych gier nabywając zwykle za granicą. Nie widzę powodu, aby karać siebie za złą politykę EA, więc wciąż zaopatruję się w gry dawnego Bioware. Nie zamierzam natomiast w żaden inny sposób wspierać EA, kupować przez Origin jakichkolwiek innych gier, nie pozostało mi też ani trochę zaufania do EA.

Wiadomość 70 z 203 (1 770 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem