Dot.: DA: INKWIZYCJA nie włącza się

autor: markheim512
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

DA: INKWIZYCJA nie włącza się

★★★ Newbie

Witam,

Dragon Age Inkwizycja nie włącza się prawidłowo już od kilku miesięcy. Odinstalowałam ją i zainstalowałam ponownie, niestety nic się nie zmieniło. Po aktualizacji gry wciąż tylko: przy próbie włączenia gry wyskakuje na dwie sekundy okno (całe czarne sygnalizujące jakby, że gra się ma włączać), a potem znika. Mam wersję pudełkową (jeśli to ma jakieś znaczenie). Proszę o pomoc

Wiadomość 1 z 10 (20 313 wyświetleń)

Dot.: DA: INKWIZYCJA nie włącza się

Community Manager (retired)

Czołem @Cahle na naszym forum!

 

Tak dla informacji przeniosłem Twój wpis do odpowiedniego działu.... tu znajdzie szybciej uwagę użytkowników oraz moją  Standard smile

 

A teraz do rzeczy.... Jeśli przeinstalowanie gry nie pomogło problem może leżeć gdzieś indziej niż w samych plikach gry.

 

Jak bym miał zawęzić poszukiwanie źródła problemu skupił bym się na poniższych krokach:

 

  1. STEROWNIKI - Spróbuj pobrać najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej - INSTRUKCJA - STEROWNIKI

  2. ANTYWIRUS/FIREWALL - Dla celów testowych spróbuj wyłączyć chwilowo oprogramowanie antywirusowe (ochronę w czasie rzeczywistym) -   aby wykluczyć iż AV blokuje uruchomienie gry- opcjonalnie można dodać do wyjątków antywirusa folder Origin C:\Pliki Programów (x86)\Origin oraz folder instalacji gry (domyślnie) Origin Games C:\Pliki Programów (x86)\Origin Games

  3. CZYSTY ROZRUCH -  dodatkowo częstym problemem są inne aplikację działające w tle instalowane fabrycznie (najczęściej laptopy), które również mogą blokować uruchomienie - INSTRUKCJA - CZYSTY ROZRUCH

  4. USZKODZONE PLIKI ZAPISU/USTAWIEŃ w rzadkich przypadkach pliki zapisu/ustawień mogły ulec uszkodzeniu dlatego celem wykluczenia prosimy o wyłączenie zapisów w chmurze (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) następnie w folderze \Dokumenty\BioWare\ proszę o zwykłą zmianę nazwy folderu Dragon Age Inquisition na np. Dragon Age Inquisition kopia.  Spowoduje to przy następnym uruchomieniu stworzenie nowego folderu ustawień/zapisu bez uszkodzonych danych.

 

Koniecznie daj znać czy, któryś  z tych powyższych kroków pomógł rozwiązać problem! Trzymam kciuki Fingers crossed

 

Wiadomość 2 z 10 (20 278 wyświetleń)

Dot.: DA: INKWIZYCJA nie włącza się

★★★★★ Newbie

Mam podobny problem jak rozmówca wyżej i tak samo wyrzuca mnie podczas uruchamiania gry od razu przechodzi do okna Orgin. Na trybie offline i online to samo się dzieje

Wiadomość 3 z 10 (20 265 wyświetleń)
0 Kudo

Dot.: DA: INKWIZYCJA nie włącza się

★★ Novice

Witam!

Miałam ten sam problem, zrobiłam wszystko na liście, zmieniłam w końcu program antywirusowy na avast. Nie chciał chodzić i jak dodałam do wyjątków to wreszcie mi się gra uruchomiła! Miałam wcześniej Comodo i była gra dodana do wyjątków ale nie chciało działać.

Pozdrawiam

Wiadomość 4 z 10 (20 238 wyświetleń)

Dot.: DA: INKWIZYCJA nie włącza się

★★★ Newbie

Witam, wykonałam wszystkie polecenia zawarte w poście do tego zaktualizowałam sterowniki oraz karty graficzne, nadałam uprawnienia administratora, wyłączyłam antyaliasing, zmieniałam rozdzielczość, naprawiałam poprzez origina, odinstalowałam grę i ściągnęłam z serwera, wyłączyłam Origin w grze i skalowanie oraz próbowałam uruchomić w trybie zgodności jednak żadna z wymienionych tutaj czynności nie przyniosła skutku. Odnoszę wrażenie, że coś się popsuło po ostatniej automatycznej aktualizacji Windowsa, jednak nie wiem co, ponieważ komputer nie widzi żadnych błędów. Dodam, że inne gry na Originie działają. Bardzo proszę o pomoc.

Wiadomość 5 z 10 (20 114 wyświetleń)

Dot.: DA: INKWIZYCJA nie włącza się

★★★ Newbie

Po zastosowaniu wszystkich wskazówek, gra nadal się nie włącza.

Dodam, że wcześniej normalnie działała.. z dnia na dzień przestała.

Proszę o pomoc..

Wiadomość 6 z 10 (20 106 wyświetleń)

Dot.: DA: INKWIZYCJA nie włącza się

[ Edytowane ]
★★★ Novice

MAM CHYBA TAK SAMO TZN DRAGON AGE INKWIZYCJA NIE URUCHAMIA SIĘ PO NAJNOWSZEJ AKTUALIZACJI ORIGIN KTÓRA BYŁA STOSUNKOWO NIEDAWNO DO TEJ PORY BYŁO OK. ZROBIŁAM JUŻ CHYBA WSZYSTKO CO MOGŁAM I NADAL NIC.

 

ODINSTALOWAŁAM AV I POSZŁO, MIAŁAM AVAST

 

Wiadomość 7 z 10 (20 086 wyświetleń)

Dot.: DA: INKWIZYCJA nie włącza się

★★★ Novice

Bardzo Dziekuje za pomoc! Pomogła zmiana antywirusa i wyłączenie innych programów, dziękuje i pozdrawiam.

Wiadomość 8 z 10 (20 045 wyświetleń)

Dot.: DA: INKWIZYCJA nie włącza się

★★★ Newbie

Mi również pomogło dodanie plików gry do wyjątków w Avaście. Dodam, że samo wyłączenie ochrony plików i www nie pomaga.

Wiadomość 9 z 10 (19 742 wyświetleń)

Dot.: DA: INKWIZYCJA nie włącza się

★★★ Novice

Hej, to mój pierwszy wpis Standard smile Miałam taki sam problem. Włączała mi się klepsydra i wyskakiwało na chwile czarne okno tak jakby miała mi się włączyć gra. Nie wiem, co prawda, który z poniższych pomógł:

1. Całkowicie wyłączyłam na czas grania antywirus (avast premium). Kiedy dodawałam Origin i DAI do wyjątków to nic nie pomagało. 

2. Wyłączyłam zapisy w chmurze w Origin

3. Uruchomiłam jako administrator.

 

Pozdrawiam Inkwizytorki i Inkwizytorzy Standard smile

 

 

Wiadomość 10 z 10 (5 634 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem