Nie działający pad Xbox 360 w BF4 i BF Hardline - WTF ???

autor: xRx-flyBoy
Odpowiedz

Pierwszy Wpis

Zaakceptowane rozwiązanie

Nie działający pad Xbox 360 w BF4 i BF Hardline - WTF ???

★★★★★ Newbie

Witam,

Czy ktoś wie dlaczego w BF4 i BF Hardline nie działa od jakiegoś czasu sterowanie za pomocą kontrolera xbox 360 ?

Ostatnim razem kiedy uruchomiłem te gry oba tytuły działały na padzie bezproblemowo, zarówno nawigacja w menu jak sterowanie w grze, natomiast teraz tak jakby gra nie widziała pada. Pad oczywiście sprawny w Crysis działa bez zarzutu.

Zna ktoś może rozwiązanie tego problemu. Nie wyobrażam sobie już gry w te tytuły na TV bez wsparcia pada.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Pozdr,
M

Wiadomość 1 z 3 (1 278 wyświetleń)
Odpowiedz
0 Kudo

Zaakceptowane rozwiazanie

Dot.: Nie działający pad Xbox 360 w BF4 i BF Hardline - WTF ???

★★★★★ Newbie
Dzięki za odpowiedź. ☺️ Problem rozwiązany. Nie dawało mi to spokoju i w końcu znalazłem dlaczego pad przestał działać. Problemem okazała się aplikacja, którą zainstalowałem sobie do zdalnego sterowania komputerem za pomocą tabletu. Oprócz myszki i klawiatury, w aplikacji był dodatkowo pad, który został dodany w urządzeniach systemowych windowsa jako pad pierwszy, przez co w BF4 i Hardline nie działał pad od xboxa na którym wcześniej normalnie grałem. Po odinstalowaniu tego pada, wszystko wróciło do normy. ☺️

Pozdr

Zobacz w watku

Wiadomość 3 z 3 (1 436 wyświetleń)

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Nie działający pad Xbox 360 w BF4 i BF Hardline - WTF ???

Community Manager (retired)

@xRx-flyBoy Hej!

 

Osobiście nie wyobrażam sobie grania na padzie (grałem wcześniej na PS3) po przesiadce na klawiaturę i myszkę, ale jak faktycznie grasz przez ekranem TV na kanapie, to rozumiem zalety takiego sterowania Wink.

 

BF 4 i Hardline w dalszym ciągu wspierają sterowanie kontrolerem, dlatego podejrzewam problem po stronie ustawień gry. Spróbuj je zresetować według poniższego obejścia:

 

 

  • Wyłącz zapisy w chmurze na obydwóch kontach  (Origin > Ustawienia aplikacji > Instalacje i zapisane stany gry > Zapisane stany gry WYŁĄCZ) 
  • Następnie udaj się do folderu Dokumenty i zmień nazwę folderu Battlefield 4  na np. Battlefield 4 kopia Spowoduje to przy następnym uruchomieniu stworzenie nowego folderu ustawień/zapisu (uwaga zapisany stan kampanii dla jednego gracza może ulec utracie)

Analogicznie zrób z BF Hardline i po wykonaniu powyższych kroków, podłącz ponownie pad od Xbox 360 i uruchom na nowo grę. Powinno pomóc! Fingers crossed

 

 

Wiadomość 2 z 3 (1 265 wyświetleń)

Dot.: Nie działający pad Xbox 360 w BF4 i BF Hardline - WTF ???

★★★★★ Newbie
Dzięki za odpowiedź. ☺️ Problem rozwiązany. Nie dawało mi to spokoju i w końcu znalazłem dlaczego pad przestał działać. Problemem okazała się aplikacja, którą zainstalowałem sobie do zdalnego sterowania komputerem za pomocą tabletu. Oprócz myszki i klawiatury, w aplikacji był dodatkowo pad, który został dodany w urządzeniach systemowych windowsa jako pad pierwszy, przez co w BF4 i Hardline nie działał pad od xboxa na którym wcześniej normalnie grałem. Po odinstalowaniu tego pada, wszystko wróciło do normy. ☺️

Pozdr
Wiadomość 3 z 3 (1 437 wyświetleń)

ea-promo

Zabezpiecz swoje konto EA

Gdy będziesz ustawiać urządzenie jako zaufane, wyślemy Ci kod, by się upewnić się, że Ty to Ty.

Dowiedz się więcej o weryfikacji logowania

ea-help-promo-2

Masz problem z połączeniem z grą?

Jeśli nie możesz się połączyć z grą EA, wykonaj poniższe kroki, aby rozwiązać problemy.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem